Az I. félidőben komoly gólhelyzet egyik kapu előtt sem alakult ki.
    Szünet után rákapcsoltak a hazaiak, kitűnő csatárjátékkal biztosan győztek.
    Jó: Száraz, Németh, Batke, ill. Mezei, Papp, Remis.

Három pontra nőtt a Bcs. Előre előnye
    Bcs. Előre - Gázművek 5:0 (0:0)

Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp, Kiss, Batke, Zahorán (Kuba), Németh, Bertók, Száraz. Edző: Piller Sándor.

Kiss hatalmas lövése, majd a másik oldalon Tamási felese jelentett eseményt.
    A mezőnyfölényben játszó hazai csatársor nem bírt a vendégek védelmével, mely a 25. p.-ben Bertók kapuba tartó lövését is hárította.
    Szünet után nagyon rákapcsolt az Előre.
    A 49. percben Kuba beadásából Száraz megszerezte a vezetést. 1:0.
    Két perc múlva Batke Kubához adott, aki nem hibázott, 2:0.
    Az 53. percben Száraz beadásából Németh lőtte a csabaiak harmadik gólját. 3:0.

A vendégek reklamáltak, nem voltak hajlandók kezdeni, mintegy négy percig állt a játék.
    A sportszerűtlen közjáték után Remis csúnyán letalpalta Némethet.
    A 69. p.-ben remek akció végén Bertók lőtt távolról a bal sarokba, 4:0.
    Nem sokkal később Bertók labdáját küldte gólba Batke. 5:0.

A második félidőben nagyszerűen játszott a hazad csapat. Fölényüket mutatja a 9:3-as szögletarány is.
    Jók: Száraz, Németh, Batke, Bertók, Kvasz, Szűcs, ill. Mezei, Papp, Remis.