Gyulai MEDOSZ SK - Békéscsabai Előre SC 0 : 4 17:30

2023.06.23, 22:01 (szerk.: 2023.06.23, 22:08)
    Békéscsabai Előre - Gyulai MEDOSZ 4:0 (2:0)

V: Vadas Gy.
    B. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp (Süle), Kiss, Kuba, Németh, Bertók, Mészár, Batke. Edző: Piller Sándor.
    Gyula: Csomós — Géczi, Szilágyi, Lovász, Szabó, Himer, Nagy F., Vasvári, Boruzs, Urbán, Nagy J. (Fábry). Edző: Vasvári Péter.

Az I. félidő izgalmas, kemény játék.
    Szünet után nagyott esett az iram. Bár a gólok védelmi hibákból estek, a vendégek Németh vezérletével korszerű támadójátékot mutattak be.
    A 17. percben Boruzs és Kvasz kiállítva.
    G: Mészár, Batke, Süle, Kuba.

Jó: Láza, Szűcs, Németh, Mészár, ill. Szilágyi, Himer, Vasvári.

V: Vadas
    Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp, (Süle), Kiss, Kuba, Németh, Bertók, Mészár, Batke. Edző. Piller Sándor.
    Gyula: Csomós — Géczi, Szilágyi, Lovász, Szabó, Himer, Nagy F., Vasvári, Boruzs, Urbán, Nagy J., (Fábry). Edző: Vasvári Péter.

Az első támadást a MEDOSZ vezette, de Vasvári lesre futott.
    A 3. percben Szilágyi szabadrúgását Tóth el vetődve védte.
    A másik oldalon Németh beadását Batke lőtte kapura.
    A 16. percben Vasvári tört kapura. Átemelt Tóthon, de a kapuba tartó labdába Nagy F. belenyúlt, így a játékvezető les miatt a MEDOSZ ellen rúgatott szabadot.
    A MEDOSZ a 17. percben már negyedik szögletét érte el.
    A 18. percben Kvasz akasztotta Boruzst, a gyulai Játékos rögtön törlesztett, mire mindketten a kiállítás sorsára jutottak.
    A 20. perctől kezdve feljött az Előre.
    A 24. percben Németh Jó cselek után visszagurított és Mészár 7 méterről a felső sarokba lőtt, 1:0.
    A 38. percben Batke vezette fel a labdát, mindenki leadást várt, a balszélső azonban, nekiiramodott és Csomós felett a hálóba emelt, 2:0.

Szünet után Nagy J. átadásáról Himer lekésett.
    A másik oldalon Batke szabadrúgása a balösszekötő helyére szállt, a védők egymásra vártak és Süle a hálóba tolta a labdát. 3:0.
    Az Előre sokkal tervszerűbben játszott.
    A 66. percben Szilágyi szabadrúgását Tóth kiütötte.
    A 81. percben Németh lövését Csomós mentette, de a kipattant labdát a szemfüles Mészár az üres kapuba helyezte. 4:0.

A megyei rangadón jól kezdett a MEDOSZ, de aztán fokozatosan talált magára az Előre és biztosan nyert.
    Kvasz és Boruzs kiválása kétségtelenül a gyulaiak számára volt hátrányosabb.

Nyilatkozatok.
    Piller Sándor: Ogy érzem, csapatunk Jól Játszott és ilyen arányban is megérdemelten nyert. Vasvári Péter: Gratulálunk. Boruzs kiállítása döntő fordulatnak bizonyult. Jobb volt az Előre.

A csabai csapat valamennyi tagja, de különösen Láza, Szűcs, Kiss, Mészár és Batke érdemel dicséretet.
    A MEDOSZ-ból Hirner, Szilágyi, Vasvári tűnt ki.