Gyulai Termál FC - Békéscsaba 1912 Előre SE 1 : 6 14:30

Fél tucat csabai a hálóban

Jól kezdte a szezont a Békéscsaba 1912 Előre SE

Gyulai Termál FC - Békéscsaba 1912 Előre SE 1-6 (1-1)
    Gyula, 300 néző

Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, a gyulai egyesületnél több tisztséget is betöltő, nemrég elhunyt Oláh Ferenc emléke előtt tisztelegve.

3. p.: Ferenczi a félpályánál csent el egy labdát s húzott el a bal oldalon, laposan középre lőtt labdájára Fazekas érkezett a másik oldalról és laposan a hosszú sarokba lőtt, 1-0.
    25. p.: Szeverényi balról végzett el egy szögletrúgást, ami érintés nélkül csavarodott be a túlsó felső sarokba, 1-1.
    52. p.: Egy jobb oldali beadás Bernáthot középen tisztán talált, aki Steigerwaldot is kicselezve gurított a hazaiak kapujába, 1-2.
    59. p.: Egy bal oldalról kapura ívelt labdát Steigerwald csak kiütni tudott, de Okos fejjel a kapuba továbbította a vendégek harmadik gólját, 1-3.
    64. p.: Krajncz a hazai kapu jobb sarkánál közelről lőtt a hálóba, 1-4.
    68. p.: Bal oldali vendégtámadás során a kapu előtt átlőtt beadásra Okos érkezett és laposan a hosszú sarokba lőtt, 1-5.
    86. p.: Szeverényi a gyulai 16-os jobb sarkáról hatalmas bombát ragasztott a túlsó felső sarokba, 1-6.

Az első félidőben gyorsan megszerzett hazai gól feltüzelte a gyulai csapatot és komoly harc alakult ki a pályán a megyei rangadón. A vendégek tartották nyomás alatt a hazaiak kapuját, a gyulaiak ritka kontrákkal veszélyeztettek.
    A küzdelem hevességére jellemző az öt kiosztott sárga lap.
    Ebben a játékrészben a lilák igyekezetéből viszont csak az egyenlítésre futotta.

A második félidőben nagyobb sebességre kapcsoltak a vendégek és gyorsan megfordították a mérkőzés sorsát. Ezt követően a fürdővárosiak szinte beletörődtek a két csapat között egyébként meglévő különbségbe.
    A végére látványos játékot produkálva növelte előnyét a csabai együttes.

Jó: Fazekas, Laurinyecz ill. Rubus, Szeverényi, Bernáth, Krajncz, Závoda.

Dobi Róbert: Talán jobban megnehezíthettük volna a bajnokaspiráns dolgát, de jelen helyzetünkben minden tekintetben ez a realitás.
    Szarvas János: Az elején gyámoltalanul kezdtünk, egy védelmi hibából gólt kaptunk, de utána rendeztük sorainkat és meggyőző játékkal a magunk javára fordítottuk a mérkőzést.

2. Békéscsaba 16 12 3 1 54-19 39