Szolnoki MÁV SE - Békéscsabai Előre SC 2 : 1 14:00

2023.11.12, 20:04 (szerk.: 2023.11.12, 20:12)
    Szolnoki MÁV - Békéscsabai Előre 2:1 (2:1)

Szolnok, 2000 néző
    V: Magyar Z.
    Sz. MÁV: Horváth — Füle, Abonyi, Kolláth, Süle, Molnár II, Tóth, Józsa, Csábi, Pintér, Némethy. Edző: Nagyszalóki András.
    B. Előre: Tóth — Kvasz, Frankó, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Bócsik, Dobó, Batke, Süle. Edző: Szombati György.

Végig lendületesen, időnként jól játszott a Szolnoki MÁV, támadásai azonban - két kivétellel - nem sikerültek. A Békéscsaba ritkábban, de mindig veszélyesen támadott.
    Tóth I. a 25. percben megsérült és ettől kezdve nem volt teljes értékű harcos.
    G: Pintér, Csábi, ill. Dobó.
    Jó: Abonyi (a mezőny legjobbja), Józsa, Csábi, Pintér, ill. Zahorán, Dobó.

3. Szolnoki MÁV 29 16 7 6 56:32 39
    ...
    7. Békéscsaba 29 12 7 10 41:37 31

Népsport, 1966. október 24. (Arcanum DT)
    Szolnoki MÁV - Bcs. Előre 2:1 (2:1)

v.: Magyar Z.
    MÁV: Hotz — Füle, Abonyi, Kolláth — Süle, Molnár II. — Tóth I., Józsa, Csábi, Pintér, Némethy. Edző: Nagyszalóki András.
    Előre: Tóth — Kvasz, Frankó, Szűcs — Zahorán, Kiss — Miklya, Bócsik, Dobó, Batke, Süle. Edző: Szombati György.

Kezdés után a kék-fehérek lendültek támadásba és parázs jelenetek közepette több nagy helyzetet kihagytak.
    A jelentős MÁV-mezőnyfölényt a 12. percben egy váratlan békéscsabai ellentámadás szakította meg és a szemfüles Dobó 20 méteres lövése a meglepett Hotz keze mellett a léc alá vágódott. 0:1.
    A váratlan gól megzavarta a hazaiak védelmi rendjét, a kifutó kapus elvétette a labdát. Ezt követően Füle csak az utolsó pillanatban tudta kifejelni a gólba tartó lövést.
    Fokozódó MÁV-ostrom közben a 22. percben Pintér fejesével egyenlített a Szolnok. 1:1.
    A 28. percben a vezetést is megszerezték a hazaiak, a jobbszárnyon Süle hozta fel a labdát, átadását Csábi fordulásból a kapuba továbbította. 2:1.

Váltakozó irányú támadások közben Tóth I megsérült, csak nagy önfeláldozással tudta folytatni a játékot.
    A második félidőt heves Előre-támadások vezették be, de a MÁV átvette a tempót.
    Az 51. percben Pintér éles lövése, majd Süle előretörése volt esemény.
    A fokozódó Előre-rohamokat a feljavult MÁV-védelem jól megszűrte, de tartós fölényt egyik csapat sem tudott kiharcolni.
    A MÁV-nak több gólt ígérő helyzetben sem sikerült növelni előnyét és ez végig izgalmassá tette a találkozót.kép
    Pintér fejese a hálóban. Ezzel a góllal egyenlített a Szolnoki MÁV a Békéscsaba ellen, 2:l-re megnyert mérkőzésen.

A mérkőzés úgy indult, hogy a két pont a szolnokiak könnyű zsákmánya lesz. A kék-fehér védelem egy megingása és a vezető gól azonban megnövelte a csabaiak önbizalmát.
    A vasutasokat mindennél jobban dicséri, hogy idegességüket legyőzve megfordították a mérkőzés sorsát és ha nehezen is, de megszerezték a két értékes pontot.
    A csapatban főként a hátvédhármas teljesítménye emelhető ki, de elfogadható volt a két fedezet és a belső csatárok játéka is.
    (H. Gy.)

Szolnok Megyei Néplap, 1966. október 25.

vezette: Magyar Z.

A Szolnoki MÁV szempontjából fontoos mérkőzésen a szolnokiak végig lendületesen, időnként jól játszottak. A hazaiak sokat támadtak, azonban csak két helyzeteit tudtak értékesíteni.
    Az Előre ritkábban támadott, támadásai azonban mindig veszélyesek voltak.
    Tóth I a 25. percben megsérült, s ettől kezdve jóformán csak statisztált.
    Góllövők: Pintér, Csábi, illetve Dobó.
    Jók: Abonyi (a mezőny legjobbja), Józsa, Csábi, Pintér, illetve Zahorán, Dobó.