1. Pesti Napló: gyér számú kö­zönség
  2. Sport-Világ: 200

2021.09.13, 15:04 (szerk.: 2021.09.13, 15:27)
    „33“ F. C. I. — M. F. C. I. 1 : 0.

A mérkőzést alig egy-két száz ember nézte végig. A M. F. C kezdetben támad; a játék azonban csakhamar a pirosfeketék térfelébe terelődik. A műegyetemiek főleg az egyéni játékra fektetik a fősúlyt s támadásaik rend­szerint rushökön alapulnak, melyek azonban goalt nem eredményeznek. Neumann, Haraszti és Bosnnyákovits veszélyes lövéseit biztosan védi; a M. F. C. ostromával nehány perczig veszedelmessé teszi a 33. F. C. helyzetét. Eredményt azonban az első félidő végéig egyik csapat sem képes elérni A második félidőt a „33"-oknak szép combinatióval keresztül vitt támadása vezeti be. Nirnsee a fedezetsorból erősen bombázza a „33" kapút, melyet Lill nagy higgadtsággal és ügyességgel véd. A M. F. C. csatárainak is alkalma lett volna goalt lőni, de határo­zatlan játékuk és kapkodásuk miatt az eredmény továbbra is meddő marad A 31. perczben sikerül végre Bosnyákovitsnak a védelmet áttörni s a labdát Koch-hoz jut­tatva s a „33"-asoknak a győzelmet jelentő goalt meg­szerezni A M. F. C. meg-megpróbálja, hogy kiegyenlitse a goalt, de a csapatösszeállításban eszközölt vál­toztatásokkal czélt nem ér. Végeredmény 1 : 0.

Biró : Herzog Ede volt.

Sport-Világ, 1904. április 24.

2021.09.13, 14:54 (szerk.: 2021.09.13, 15:25)
    "33"-as F. K. I— M. F. K. I. 1:0

A millená­ris versenypályán a «33»-as Footbal Klubja mérkő­zött a Műegyetemi Footbal Klubbal gyér számú kö­zönség előtt. A mérkőzésnek barátságos jellege volt és nem mint a sportlapok jelezték, mintha baj­noki mérkőzése lett volna a két egyesületnek. A mérkőzést a Műegyetemiek kezdik nap ellen és erő­sen szorongatják a 33-asok kapuját. A helyzet csak­hamar megváltozik s az utóbbiak veszik át a tá­madást és Bosnyákovits révén több berohanást in­téznek. A Műegyetemiek viszonozzák a támadást Halász, Grosz és Niésner utján, de eredményt önző já­tékukkal elérni nem tudnak. Az első félidő 0:0 eredménynyel végződött. A második félidőben a Műegyetemiek vannak eleinte fölényben, de támadásuk meddő marad. A 31-ik percben Bosnyákovits áttöri a Műegyetemi védelmet, de a kapu előtt Friedrich fellöki, miközben a lapda Koch Nándorhoz perdül, aki a lapdát rendeltetési helyére juttatja. Újból való felállás után Fey csatárnak megy, de vele sem képes a csatársor boldogulni.