Budapesti-Csepeli AK - Nemzeti SC 2 : 2 14:30

2021.06.29, 22:35
    B. A. K. — N. S. G. 2

(Amerikai-úti pálya.) A Budapest-Csepeli Atlétikai Klub a mérkőzés első negyedóráján túl végig óriási fö­lényben volt és csak csatárainak goalképtelenségén múlt, hegy a matchet meg nem nyerte. Kiválóan játszott Kucsera, György, Károly, Salamon és Orosz balszélső, a míg egy véletlen összeütközés harczképtelenné nem tette. .
    .. . A Nemzeti Sport-Club váratlanul, energikus ellentállást fejtett ki, a miben főként Feldmannak és Hlavaynak van érdeme. A csatársorban Tóth, de főként Kovács magaslott ki.
    A vezető goalt 22 percz után a B. A. K. rúgja, a melyet a Szury gáncsa miatt megítélt tizenegyesből N. S. C. Kovács révén kiegyenlít. Félidő 1:1.
    A második félidő elején Kovács remekül helyezett labdája a Nemzetieket juttatja a vezetéshez, mire Károly és Kucsera a B. A. K. csatársorába, vonul és miután Károly egy tizenegyest a kapu mellé plasziroz, Kucsera az, utolsó perczekben remekül irányított szabadrúgásból megszerzi a kiegyenlítő goalt. Bíró: Izsó László