2021.08.17, 21:07 (szerk.: 2021.08.18, 13:49)
    MTK - BTC 7:1 (2:1).
    Hungária-ut. 3500 néző.
    Bíró: Gerő Ferenc.

A BTC legénysége az első félidőben eredményesen védekezett, szünet után azonban ereje megtört s teljesen átengedte a teret a nagyobb teknikai fölénynyel játszó kék-fehéreknek, akik Schaffer (4), Konrád (2) és Schlosszer révén hét góllal terhelték a BTC gyengén védett hálóját. A BTC egyetlen gólját Pócz rúgta.

Pesti Napló, 1917. április 17.

2021.08.17, 21:05 (szerk.: 2021.08.18, 13:48)
    Az MTK magas nivóju játékban 7 : 1-re (2:1) verte a nemcsak szívósan, de ügyesen védekező és végig lelkesen dolgozó BTC-ét. A mit a kék-fehérek half- és csatár­sora a második félidőben produkált, túlzás nélkül szólva, angol klasszisra emlékeztetett. Különösen Konrád II. volt elemében, a kinek első és utolsó goalja nagyszerű egyéni produkczió volt. A második goalt Schlosser rúgta, a többit a játékba nehezen belemelegedett Schaffer. A piros-fehérek az első 45 perczben derekas elleni állást fejtettek ki, a mit a 3:3 kornerarány ia igazol, sőt Pócz Szántó beadásából goalt is csinált, szünet után azonban már teljes volt az MTK fölénye (10 :0 kornerarány), sőt Pócz még a BTC tizen­egyesét is elügyetlenkedte. (Biró Gerő Ferencz.)