Hadibajnokság, I. osztály 1916/1917, 11. forduló
referee : Kiss Tivadar

2022.04.09, 15:46 (szerk.: 2022.04.10, 12:33)
    III. kerületi Torna- és Vivó-Egylet — MAC 2:0 (0:0)

A MAC mátr a startnál vesztette el esélyeit, miután Rumbold és Bodnár nélkül állt fel, viszont ujból játszott Krempels és Szalay. A III. kerületiek Sporko kivételével legjobbjaikkal szerepeltek. Meglehetősen egyhangu, jórészt a játéktér közepén folyt küzdelem, a melynek során a két kapu csak nagyon ritkán került vesézlybe. A két ellenfél közel egyenrangu volt és inkább a szerencse, mint a jobb csatárjáték döntötte el a match sorsát. A két goal half time után a 23-ik és 36-ik perczben esett, mind a kettő olyképpen, hogy a MAC-hátvédek által hátraadott labdákat a kapuvéd elhibázta és Kollár,illetve Ravasz goalokká korrigálta. A MAC legjobbjai Kehrling és Szalay, a III. kerületéi Kollár, Futó, Rázsó és Stark voltak. A Vívók javára az első félidőben megítéli tizenegyest Schrott a kapus kezébe lőtte. Bíró : Kiss Tivadar (BAK).C mát a startnál vesztette el esélyeit, miután Rumbold és Bodnár nélkül állt fel, viszont ujból játszott Krempels és Szalay. A III. kerületiek Sporko kivételével legjobbjaikkal szerepeltek. Meglehetősen egyhangu, jórészt a játéktér közepén folyt küzdelem, a melynek során a két kapu csak nagyon ritkán került vesézlybe. A két ellenfél közel egyenrangu volt és inkább a szerencse, mint a jobb csatárjáték döntötte el a match sorsát. A két goal half time után a 23-ik és 36-ik perczben esett, mind a kettő olyképpen, hogy a MAC-hátvédek által hátraadott labdákat a kapuvéd elhibázta és Kollár,illetve Ravasz goalokká korrigálta. A MAC legjobbjai Kehrling és Szalay, a III. kerületéi Kollár, Futó, Rázsó és Stark voltak. A Vívók javára az első félidőben megítéli tizenegyest Schrott a kapus kezébe lőtte.

Bíró: Kiss Tivadar (BAK).[/quote
    Az Ujság, 1916. november 2.

2021.08.07, 19:58 (szerk.: 2022.04.10, 12:33)
    A Hungária-uti pályán a III. kerületiek csapata 2:0 (0:0) arányban győzte le a néhány tartalékkal játszó MAC csapatát, amelyből az ismertebb játékosok közül Bodnár, Rumbold hiányoztak. A III. kerületiek megérdemelték a győzelmet, amelyhez Kollár és Ravasz goaljai révén jutottak.