Hadibajnokság, I. osztály 1917/1918, 4. forduló
  1. Az Újság: 4.500
  2. Pesti Napló: 5.000

2022.11.04, 23:40
    MTK.—BTC. 6 : 0 (3 : 0). Hungária-ut. 5000 néző. Bíró: Taffel Miksa. A mérkőzés a MTK. nagy fölényének jegyében zajlott le. A BTC. csak első félidőben produkált jó játékot, a második félidőben azonban teljesen összeroppant és a MTK. csekély megerőltetéssel érte el goaljait.

Pesti Hírlap, 1917. szeptember 18.

2022.01.19, 23:44
    MTK—BTC 6:0 (3:0)

Hungária-uti pálya, 5000 néző. Bíró: Taffel M. A Vasasokat verö BTC multl heti pompás teljesítménye után erős küzdelemre volt kilátás. E helyett azonban formában erősen vissza- hanyatlott BTC kapkodó, léleknélküli játéka untatta a közönséget. A két csapat közötti klasszisdiferencia volt az oka, hogy az MTK- nem vette komolyam ellen­felét s nagy golarányu győzelme dacára is, szürke, helyenkint unalmas játékot produkált. A MTK. góljait Schaffer (3), Sohlosszor <2) és Szabó (1) rugták. .

Pesti Napló, 1917 szeptember 18.

3. avatar: seamandarin
    2022.01.19, 23:42
    Hungária-ut. MTK— BTC 6:0 (3 : 0).

4500 néző. Biró: Taffel Miksa. A BTC mult heti szép eredménye után érdeklődéssel vártuk a mér- kézés kimenetelét. A BTC azonban váratlanul gyengének bizonyult. Klassziskülönbség volt a kék-fehér és piros-fehér csapat között. Knappnak alig akadt dolga, a védelemnek egyébként könnyű munkája volt. A halfsorban Kertész III., a csatársorban Taussig játszott agilisán. A BTC-ben a védelem volt jó. A csatársor nem tudott boldogulni. Az MTK goaljait az 5-ik és
    22-ik perczben Schaffer, a 38-ik perczben Szabó, a második félidő 2-ik perczében Schlosser, a 9-ikben Schaffer, a 15-íkben Szabó lőtték.