2022.04.15, 22:49 (szerk.: 2022.04.16, 08:36)
    UTE - BTC 3:1 (3:1)

Hungaria-ut
    Bíró: Schissler József

Még két héttel ezelőtt csak kevesen tartották a BTC csapatát az UTE komoly ellenfelének, ma mégis, sokan, táplálták magukban a titkos reménységet, hogy a BTC lesz az a csapat, amely akadályt állít az UTE-nak a bajnokság célkarikája felé vezető utján. Némi bizalomra jogot szerzett a BTC a Vas- és fémmunkások SC fölött aratott győzelmével, de különösen azzal, hogy a mai mérkőzésre két uj tehetséges játékossal megerősödve állhatott ki. Az MTK nagy táborának reménységeit a meccs folyamán csak növelte az UTE-nak szembeötlően mérsékelt formája, valamint a BTC erőteljes fellépése. Ebből a kettős körülményből valóban gondolni lehetett, hogy a meccs nagy szenzációval záródhatik. Erről azonban hamarosan le kellett mondani: a BTC védelme egymásután hajmeresztő hibákat ejtett, két gólhoz juttatván az UTE-et s valósággal lidércnyomástól szabadítván föl az ujpesti hívőknek hatalmas tömegét. A helyzetet ez a két gól azonban még nem tisztázta véglegesen, mert a BTC gólt szerzett, majd későbben csak a legnagyobb szerencsével szabadult meg az UTE a kiegyenlítéstől. A labda kétszer egymásután a kapufát találta. Pár perc mulva harmadik gólját is megcsinálta az UTE, ezzel azután meg is pecsételte a mérkőzésnek a sorsát és elhárította az akadályt további előrenyomulása elől. Mint fentebb említettük, az UTE távolról sem volt olyan formában, mint aminőnek lenni kell egy csapatnak, amely a magyar bajnokságnak a várományosa. Az első félidőben a bizonytalanság jellemezte a játékát, amit nemcsak a csatársornak, de a védelemnek a munkája is visszatükrözött. A csatársor jobboldala alig tudott lendületbe jönni, a balszárnyon csak Szidon fejtett ki nagyobb buzgalmat, míg Schaller csak ritkábban mutatkozott a frontban, Pribojon pedig látszott, hogy lábfájása miatt csak a legszükségesebbek ellátására szorítkozik. A fedezetsorban Baubach vette magára a munka oroszlánrészét, a védelemben pedig Fogl III ingadozása nem vált hasznára Fogl II-nek sem. De a BTC sem ragadtatott el és csupán a lelkes igyekezet kelthetett általános tetszést. Normális körülmények között 2 :1 arányban záródhatott volna a félidő a BTC javára, mert az UTE harmadik gólja a balszárny pompás akciójának volt a szabályos befejezése Priboj nagyszerű fejes góljával, a BTC-ét pedig csak az abnormális pech fosztotta meg holtbiztosnak látszott góltól. Ezt a megállapítást pedig az a tény indokolja, hogy az UTE két első gólját minden valamire való védelem elhárítja. Nem állítható viszont, hogy a helyzetnek ilyetén módon való kialakulása esetében a BTC meg is nyerte volna a mérkőzést. Sőt határozottan el lehet mondani, hogy szükség esetén az UTE éppen ugy kidolgozta volna a győzelmét, mint ahogyan megtette a Törekvés elleni mérkőzésen. A küzdelem második részében nevezetesen az UTE szokott energiájával dobta magát a küzdelembe, lendületbe jött a csatársora is, a védelme is. Egészséges, igazi UTE játékot láttunk ekkor a bajnokjelölttel, viszont rátalált magára a BTC védelme is, amely derekasan küzdő fedezetsorával karöltve meg tudta akadályozni az UTE-et további eredménynek az elérésében. Nem valószínű azonban, hogy a győztes gólokért küzdő UTE- ostromnak is ellent tudott volna állani. Az UTE csapatában ma is Fogl II emelkedett ki. Nem volt oly félelmetes nagy, mint az előző két héten, de labdabiztonsága és akadályt nem ismerő határozottsága most is imponált. Fogl III. csak lassan melegedett a játékba, a második félidőben azonban eloszlatta a Bécs felé tekintő aggodalmat. A fedezetsorban csak Baubachot lehet kiemelni fáradhatatlanságáért és a jó passzokra irányuló igyekezetéért A két oldal half a rendesnél gyengébb teljesítményt nyujtott. A csatársor összteljesítménye alul maradt a várakozásnak. A szélsők között Szidont illeti a pálma, bár Bluchon sem volt rossz. A két összekötő elég gyenge volt, Priboj ellenben még fájós lábbal is a megszokott hasznos center tudott lenni. Mind a három gólt ő lőtte. A két elsőnél igen ügyesen használta ki a BTC védelmi hibáit, a harmadikat pedig precíz fejessel szerezte meg. Remetének kevés dolga volt, de még így sem tudott elismerést szerezni. Azt a helyzetet, amelyben a BTC elszalasztotta a második gólját, ő teremtette meg rossz helyezkedésével. A labdát ugyanis fognia kellett volna, e helyett eleresztette s csak a kapufa akadályozta meg, hogy a hálóba nem került. A BTC csapatáról általában elismeréssel kell szólani, bár a tulságosan erős és sokszor kíméletlen játéknak nem vagyunk a barátai. Erő dolgában még az UTE-et is tulszárnyalta, stílus kombináció és lövés tekintetében viszont alatta maradt. A csapatnak legjobb embere Schweng volt, a leggyengébb a két hátvéd. A nagyratartott Zsin tényleg jó játékosként mutatkozott be, de még hiányos a rutinja. Nekünk Zilizt debüje jobban tetszett. Hajdu erős ellenfele volt Fogl III-nak, Pócz pedig Baubach-ot késztette legjobb formájának a kijátszására. Horváth balösszekötő stílusa jobban illenék egy hátvédnek, mint a finomságokat is követelő csatárjátéknak. Szidon vezetésével heves UTE támadás nyitja meg a mérkőzést s rövidesen Baubachnak kell szerelnie a kifutó Hajdut. Kósa átcselezi magát a baloldalra és szép lövést küld a BTC kapura, a labda hajszálnyira főlé megy. A 7-ik percben a két BTC beck dupla hibája után a szabadonálló Priboj kényelmesen teszi a hálóba a labdát (1:0). A „luftok” sorozata után Szidon látható offseidről indul, amiből Schaller majdnem gólt lő. Majd Szabó lő egy szabadrugást, amely kapufáról pattan Pócz elé, aki a kapu fölé lövi a labdát. Rosa akciója kornert eredményez. Az első negyedóra után az UTE teljesen beszorítja ellenfelét. Baubach szökteti Bluhont, aki szépen centerez, Priboj azonban a kapu fölé lő. A 28-ik percben Geschlecht teljes erőből hatalmas luftot rug, amit a résen álló Priboj kihasznál és közvetlen közelről a felső kapufa alatt küldi Palcsek hálójába a labdát (2:0). Brauchler szép centere kihasználatlanul marad, majd Hajdu kornerje veszélyeztet, de csak a félidő vége felé sikerül Zilizínek a kavarodásból hozzákerült labdát az UTE góljába továbbítani. (2:1). A BTC lelkesedését Szidon gyönyörű beadása lohasztja le, amelyből Priboj szép fejes gólja 3-ra növeli az UTE góljainak számát. Schaller rohama egy kapu mellé jutott lövéssel ér véget, Schaller pedig a földön terül el. 11-est reklamál, de a bíró nem reagál. Vége a félidőnek.

A második félidőben Király faultjáért szólal meg legelőször a bírói síp, amely ezután körülbelül minden percben foult jelez. Zsin intelligens játéka néhány szép momentumot és helyzetet teremt a BTC számára, amelynek egyikéből Pócz átadása után Horváth a kapu fölé lő. A második tiszta gólhelyzet a BTC számára most adódik, amidőn Brauchler beadása falsot kap, Remete a labda mellé nyul, a labda a kapufának gurul és onnan visszapattan, az üres kapu előtt álló Pócz pedig ismét kapufának rugja. Az UTE mintha teljesen ellanyhult volna, nem ambicionálja a játékot. Sok a foul, sok a gáncs és durva a játék. Priboi kiszökik, de Geschlecht nehéz helyzetből kornerre ment. A félidő közepén Priboj egy ügyes kapurahuzása kelt tetszést, majd Fogl II precíz szabadrugásait figyelhetjük meg, de a három közül egy sem jár eredménnyel. A mezőnyben jól irányító Pócz egy alkalommal kiszökik, a két Fogl utána, Pócz visszahuzza a labdát, a két Fogl egymásra esik, de Pócz lövését Remete védi. Az UTE ellentámadásai sem járnak sikerrel és az erős mérkőzés eredménye nem változik többé.

UTE: Remete— Fogl II, Fogl III— Kelecsényi, Baubach, Kiraly— Bluhon, Kósa, Priboj, Schaller, Szidon.
    BTC: Palcsek— Orbán, Geschlecht — Szabó, Zsin, Schweng— Hajdu, Horváth, Pócz, Zilizi, Brauchler.