2022.09.01, 20:05
    Sabaria—Nemzeti 4:3 (3:1)

Sabaria: Weinhardt— Nagy, Blicenez— Pesovnik, Sághy, Vámos- Kása, Takács, Mészáros, Szladovits, Buresch. — Nemzeti: Augusztinovics— Havas, Török— Hossó, Volentik, Bartos—Rémay III., Bihámi, Gencsy, Spitz, Czétényi.

Bíró: Boronkay Gábor.

Nemzeti támadásokkal indul a mérkőzés és már az első percben Spitz kornert erőszakol ki, amit azonban Weinhardt szépen tisztáz. A 3. percben Takács kiszökteti Kását, aki lefut, kapura lő és a falsot kapott labda Augusztinovics feje fölött a hálóba perdül. (1:0).
    A gól után továbbra is a Sabaria van frontban. Buresch Sághy labdáját szépen megjátssza, de eredmény nincs. A 8. ércben Vámos szabadrúgását Takács a meglepett védelem között védhetetlenül befejeli. (2:0). A 15. percben Nagy megsérül, kiviszik a pályáról, Pesovnik megy hátra bekknek, míg Takács a halfsorba húzódik. A Nemzeti kihasználja Nagy sérülését és a 17. percben Hossó labdájával Bihámi kiugrik és 18 méterről csodaszép gólt lő. (2:1).
    A 42. percben Buresch a két bekk között kiszökik és gólt lő. (3:1).
    A második félidőben a Nemzetiek erősen ostromolják Weinhardt kapuját, Nagy azonban tisztáz. Újabb támadásnál Blicenez kornert vét. Czétényi kornerét Weinhardt kiüti, azonban Gencsy a 3. percben az üres kapuba lövi a labdát. (3:2). A Nemzeti továbbra is támad, de Blicenez tisztáz.
    _A 18. percben Török egy labdát elkönnyelmüsködik. Kása ráfut, elveszi a labdát, s bár kettőn is nyomják, védhetetlenül helyezi a hálóba. (4:2).
    A gól után a fekete-fehérek komolyan belefeküsznek a mérkőzésbe és a 21. percben Bihámi paszszát Gencsy védhetetlenül belövi. (4:3). A 30. percben Takács váratlan lövését Augusztinovics bravúrosan fogja. A 44. percben a bíró a Spitzet bírósértés miatt kiállítja.