2022.08.24, 22:48
    III. ker. TVAC—Nemzeti 5:2 (2:1)

III. ker. TVAC: Neuhaus — Singer, Mayherr — Werner, Iván, Kovásznai — Lennert, Horváth, Konyor, Skvarek, Dröszler. —• Nemzeti: Augusztinovics — Havas, Török - Tóth, Volentik, Bartos — Lengyel, Bihámi, Laukó, Spitz, Rémay III.

Bíró: Zsarnóczay János.

A Nemzetiek kezdik a játékot enyhe szél ellen, mégis a III. kerületieket látjuk rögtön frontban. A 21. percben kapufát lő a III. kerület, majd a 26. percben megszerzik vezető góljukat. Kovásznai szabadrúgását Horváth közelről védhetetlenül bevágja (1:0).
    A 32. percben Spitz kiszökik a védők között. Neuhaus kifut eléje s miközben hátulról kézzel eltolják, a bíró sípja megszólal és Zsarnóczay tizenegyest ítél. A tizenegyest Volentik beplasszírozza (1:1).
    A Nemzetiek nem sokáig örülhetnek a kiegyenlítésnek, mert a III. kerületiek fokozva, az iramot, állandóan támadnak. A 37. percben Horváth hatalmas szabadrúgást küld a kapura, amely Augusztinovics kezeit érintve, jut a hálóba. A hátralevő percekben változatos a játék.
    A második félidőben a csapatok engednek kissé az iramból. A 19. percben Akvareket eltolják a tizenhatoson belül, mire Zsamóczay ismét tizenegyest ítél amelyet Horváth élesen kapu mellé lő. A 26. percben Dröszler kornere után a labda kikerül a jobbszélre, ahonnan Horváth laposan a középre adja. Konyor közvetlen közelről begurítja, (3:1). A III. kerületi csatárok tovább folytatják az ofenzivát, a 31. percben Dröszler beadását Skvarek Konyor elé stoppolja, akinek 11 m-ről leadott éles, magas lövésére hiába dobja magát Augusztinovics (4:1). A 33. percben a mérkőzést vezető bíró egy állítólagos, szabálytalan eltolás miatt ismét tizenegyest ítél a III. kerületiek ellen, amelyből Volentik megszerzi a Nemzetiek második gólját (4:2). A III. kerületiek nem sokáig maradnak adósak, két perccel később Dröszler Tóth mellett elhúz és Augusztinovics mellett a hálóba talpalja a labdát (5:2). A játék hátralevő része már csak érdektelen középjátékkal telik.