III. Kerület FC - Nemzeti SC 3 : 2

2022.10.13, 21:37
    III. ker. FC—Nemzeti 3:2 (3:1)

III. ker. FC: Neuhaus - Kenyeres, Senker I. — Werner, Magyar, Király Mácsay, Lutz III, Konyor, Lengyel, Drössler. — Nemzeti: Gallina — Török Szendrő — Hossó, Volentik, Bartos — Rémay III., Odry, Kautzky, Bihámi, Flóra

A határutcai sporttelepen 4000 főnyi közönség helyezkedett el az érdekesnek és erősiramúnak ígérkezett mérkőzés megtekintésére, de ebből a szempontból csalódást keltett a játék, amely az ujlakiak megérdemelt győzelmével végződött.
    A III. ker. kezdi a játékot
    és azonnal támad, de Török a labdát „haza” adja. A Lutz—Mácsay jobbszárny villámgyors akciója után Konyor a labdát kapu mellé lövi, majd Flóra lefutását Kenyeres meghiúsítja. A Nemzetiek ujabb kísérletei után Konyor szépen szökteti Drösslert, aki azonban hendszet vet. A III. ker. most néhány erélyes támadással veszélyeztet és a 9-ik percben kitűnő alkalma nyílik a gólszerzéshez: Drössler Mácsayhoz vágja a labdát, ennek beadása a felugró Szendrőről és Konyorról Lengyelhez perdül, aki tiszta helyzetben három méterről a kapu felé vágja. A 13-ik percben Mácsay ujabb beadását Konyor Drösslerhez továbbítja, a balszélső éles lövése Szendrő kezén változat irányt, de a bíró nem ítél 11-est. Ezután Flóra beadásából Bihámi lövését Neuhaus védi, majd Bihámi ujabb lövése Kenyeres kezén áll meg. A bíró lefújja az akciót és mindenki 11-esre gondol, ám e helyett nagy csodálkozásra a 16-oson feldobja a labdát. A 18-ik percben Magyar lövése a kapufáról pattan vissza, Szendrő felszabadul, de a labda Mácsayhoz kerül, akinek beadására mintegy 12 méterről
    Konyor kapásból a kapu jobbsarkába helyezi a vezető gólt, (1:0).
    Tovább is az ujlakiak támadnak, de Mácsay lövését Gallina védi, Lutz lövése pedig a léc fölött süvít el. Kenyeres hibájából a Nemzeti is jut egy jó helyzethez, ám Rémay nagy lendületében magasan a kapu fölé lő. A 28-ik percben Lengyel szökteti Drösslert, akinek ügyes passzából Konyor éles lövéssel védhetetlenül a hálóba juttatja a labdát. (2:0)
    Most a Nemzeti élénkebben játszik és egy támadásánál Kenyeres Bihámit 11-es ízűen felvágja, de a bíró nem állítja meg a játékot mindaddig, amíg a túlsó 16-os vonalon Drössler és Lengyel el nem terül. Drösslert kiviszik, de a III. ker. tiz játékossal is frontban marad, míg a túlsó kapunál Rémaynak egy jó beadása nem találja helyükön a belsőket. A 38-ik percben Verner lövését Gallina kiöklözi, de
    a labda Lutzhoz kerül, aki éles lövéssel rendeltetési helyére juttatja. (3:0).
    A 41-ik percben beáll ismét Drössler, éppen akkor, amikor Volentik megszerzi a Nemzetiek első gólját. (3:1).
    A Nemzetieknek még egy alkalmuk nyílik a gólszerzéshez, azonban Rémay Odry akciója után Senkey Kautzky elöl az utolsó pillanatban Neuhaushoz tolja a labdát. Az első félidőt a sérülések miatt a bíró másfél perccel meghosszabbítja.
    A második félidő 4-ik percében Mácsayt Bartos kornerre szereli, majd a Nemzeti támadásai az ujlakiak védelmét teszik próbára. Jó ideig a III. ker. térfelében folyik a játék, amelyet Drössler lefutása terel a túlsó oldalra, de az erőtlen támadásokat a Nemzetiek védelme kényelmes „haza” adásokkal parírozza. Csapkodó középjáték után a 24-ik percben Rémay beadása Senkeyről lepattan, de a labda ismét Rémayhoz kerül, közben Neuhaus kifut és
    a jobbszélső beadását Bihámi az üres kapuba továbbítja. (3:2).
    Most a IIl. kér, erélyesen belefekszik a játékba és néhány támadással veszélyeztet, de csak egy kornert ér el. A 30-ik percben Kenyeres majdnem öngólt vét, de korner árán szabadul a III. ker, a súlyosabb következményektől. Az utolsó 10 perc mindkét részről élénk akciók jegyében folyik, de az ujlakiaknak egy ujabb kornerén kívül eredmény nem adódik.
    Salgó Imre bíró nagyon gyengén funkcionált.