2022.11.15, 22:41
    Nemzeti—Bástya 3:1 (2:1)

Nemzeti: Gallina — Török, Szendrő — Hossó, Volentik, Bartos — Singer, Odry, Kautzky, Bihámi, Horváth. Bástya: Szabó— Beck, Emmerling— Tóth, Horváth, Kronenberger — Varga, Schwarcz, Fröhlich, Ölvedi, Solti.

A Nemzeti kezd
    és Bihamni mindjárt lövéssel is próbálkozik, de a Bástya-védelem tisztáz. A Bástya veszi át most az iniciatívát, Varga centerébe Fröhlich száll bele, de lövése kapu fölé megy. Schvarcz két eredménytelen támadás után, a 15. percben átjátssza a védelmet, lő, Gallina kiejti a labdát, de még idejében korrigál. A 20. percben siker koronázza a Bástya-támadásokat. Varga keresztültöri magát a Nemzeti védelmén és a rosszul helyezkedő Gallina fölött ívelt gólt lő. (0:1).
    A gól után a Nemzeti erősít, de nem sok eredménnyel. A 28-ik percben meleg helyzet adódik a Nemzeti kapuja előtt, Fröhlich szökteti a Schwarczot, ez hatalmas lövést küld kapura, amely a kifutó Gallina mellett majdnem túlmegy a vonalon, Török azonban az utolsó pillanatban kornerre vágja a labdát. A Bástya továbbra is támad és már csak hét perc hiányzik a befejezéshez, amikor
    Horváth kornerét, Kautzky a gyámoltalan Szabó hibájából a hálóba nyomja. (1:1).
    A 45. percben
    Bihari ártatlannak látszó lövését Szabó ismét beereszti (2:1).
    A második félidőben a Bástya állandóan támad, de a 18. percben
    Kautzky egyéni akcióból elért gólja
    után, feladja a harcot.
    A mérkőzés hátralevő idejében csak védekezik a Bástya. Nagy helyzetek már nem is adódnak, csupán kornerekkel veszélyeztet a Nemzeti
    Bíró: Kann Frigyes.