Nemzeti SC - Pécs-Baranya FC 1 : 2

2023.09.17, 23:19
    Pécs-Baranya—Nemzeti 2:1 (1:1)
    A pécsiek nemcsak lelkesebben, hanem jobban is játszottak s megérdemelten győztek a Nemzeti pályáján
    Góllövő: Kautzky, Vadas, Kautzky
    Millenáris, 2500 néző. Bíró: Boronkay
    Pécs-Baranya: Biri — Iványi, Kővári — Palkó, Somogyi, Rédei — Magyar, Kautzky, Foór, Temesi, Kocsis.
    Nemzeti: Gallina — Flóra, Török — Hossó, Buza, Belcsik — Kovács, Vadas, Ormos, Bihámy, Czétényi.
    A pécsiek kezdenek s gyors támadásokkal mutatkoznak be, úgyhogy a közönség tetszését is nyilvánítja. Amíg azonban a pécsiek csak a 16-osig jutnak el, addig a Nemzeti csatárai már az első tíz percben sokat lőnek kapura, illetve a kapu felé. A 12. percben remek akció pereg: Bihámy és Ormos érti egymást, az utóbbi kiugrik és bombáját Biri csak kornerre védi. A válasz villámgyors, a pánik ki is tör a Nemezti kapuja előtt, Gallina elnézi a labdát s Flóra a hálóba tartó labdát abban a bizonyos utolsó pillanatban vágja mezőnybe. A 15. percben Ormos 25 méterről céloz , Biri csak kornerre véd. Két perc múlva még szédületesebb lövéssel remekel a center, de Biri is legény a talpán:
    — Vinkliből hozta le a labdát — hallani.
    És mégis a pécsieké az első gól! A 26. percben
    Magyar beadását Temesi szépen tolja át a teljesen tisztán álló Kautzkynak, aki néhány lépésről lövi a vezető gólt. 1:0.
    A válasz azonban most is gyors. A 29. percben Hossó szabadrúgása száll kapu felé.
    Vadas egészen a kapura húzza, Biri ügyetlenül veti magát, a labda a hóna alatt már átjutott, Boronkay már gólt fütyül, amikor a „túlbuzgó” Rédei befut és szépen felső sarokba is helyezi a labdát. 1:1.
    A potyagól mintaképe. A pompás iram csak fokozódik. A 38. percben Foór közeli fejese száll alig fölé, majd kornerek veszélyeztetnek. A következő pillanatban a Baranya kapujánál támad kavarodás, hogy aztán viszont a Nemzeti kapujánál
    Kautzkynak kapufáról visszazuhogó lövése
    nyomán egész tömegjelenet alakuljon ki.
    Harcias lendülettel indul a második félidő, a Pécs-Baranya nagy fölényben sorra vezeti tüzes támadásait, de a gól csak lóg a levegőben. A 10. percben Iványi hibáz,
    Ormos elfut, egyedül van, de a kifutó Biribe botlik
    s a lövés az üres kapu mellé jut. Majd Ormos fütty után rúg gólt. A pécsiek erősen ostromolnak,
    hosszú labdáikkal tervszerűen fárasztják a fekete-fehéreket. A 17. percben a tisztán álló Somogyi jó labdát ad az ugyanúgy várakozó Kautzkynak.
    A volt Nemzeti center kiugrik, lő, Gallina ugyanúgy engedi a háta mögé a labdát, mint az előbb Biri. Boronkay újra gólt jelez, hiába kaparják egyszerre hárman is vissza a labdát és hiába tiltakoznak a gól ellen. 2:1.
    Mögé küldött korner a válasz, miközben lassan feljön a Nemzeti is, belsői azonban most sem keményebbek. Ennek ellenére néhány izgalmas jelenet alakul ki Biri kapuja előtt. Izgalomban nincs hiány, a pécsiek okosan nem mennek védelembe. A 31. percben Czétényi labdáját Biri kornerre védi, de a berúgás után rosszul fut ki a kapus, szerencséjére nem megy lövés az üres kapura. A 35. percben Biri szépen védi Czétényinek közeli, de nem erős lövését. A pécsiek lelkesen védekeznek. A 40. percben 20 méteres szabadrúgáshoz jut a Nemzeti, de Ormos mellé küldi a labdát. A perceket számolják izgatottan, a Nemzeti elkeseredése fokozódik, de lendületbe jövetele már késői...
    A 2500 főnyi nézősereg, amelynek háromnegyed része csodálatos módon állandóan a
    Pécs-Baranyának drukkolt, nagy éljenzés és megelégedettség közben hagyja el a pályát.