Hungária FC - Szeged FC 4 : 0

2024.02.05, 18:49
    Hungária—Szeged 4:0 (1:0)
    Az I. félidő gólja 11-esből esett, csak szünet után ment a játék az új center irányította kék-fehér csatársornak
    Góllövő: Barátky (II-esből), Dudás, Dudás, Titkos
    Hungária út, 2000 néző. Bíró: Biró Sándor.
    Hungária: Szabó — Mándi, Kocsis — Barátky, Wéber, Szaniszló — Ottávi, Cseh, Dudás, Vörös, Titkos.
    Szeged: Pálinkás — Werner, Raffai — Polgár, Somogyi, Bertók — Korányi II., Gyurcsó, Lukács, Gerle, Harmat.
    A Kék közép bemutatkozása...A nagytribün közepén sereglettek össze a lelkes szurkolók a kék-fehér zászló körül A szurkolók az új centert keresik. Dudás, akit a héten szerződtettek Budafokról, szőke, jóképű fiú. Földije, Titkos „gardírozza\". Az „új arc\" mellett régnem látott arcok is feltűnnek: a „gyógyult” Mándi és a „megjavult” Wéber.
    A szegedieknél is új ember öltözik: az óbudai Werner, aki nehezen felejti el tízesztendős óbudaimúltját, de hát, mit tegyen a szegény futballista, ha ott nem engedik szóhoz jutni. A csatársorból a kitiltott Havas hiányzik, pótlása nem kis fejtörést okoz a szegedi vezetőknek.
    Szeged kezd, a Kék közép harsány Hun-gá-ria! kiáltásai mellett. Szeged ennek dacára támad s mikor Harmat futtából a külső halóra lő, Mándi mérgesen reklamált lesállást.
    A Hungária-támadások bágyadtan indulnak.
    Dudás, az új center lassú akcióval mutatkozik be, de utána ügyeskedik s elismerést szerez. A szegedi gyors támadások veszélyesebbeknek látszanak, de a helyzetek teremtésében egyik csatársor sem látszik mesternek. Pálinkás az első „lövést” a 10. percben kapja, Somogyi hazaadott. Polgár és Barátky összecsap, a szegedi fiú egy kicsit ki is áll utána. Szabónak Korányi küldi az első lövést, de ez sem erős. Titkos csak az első negyedóra végén kap labdát, akkor rögtön kornert szerez. Most egymást követik Szeged kapuja előtt a szögletrúgások. Kavarodás, Wéber-bomba emberbe megy, a Kék közép lelkesen bíztat, de a gól nincs. Sőt, a Szeged rohamát Szabócsak kétszer egymásutáni merész közbelépéssel tudja hárítani.
    A 20. percben
    Dudás szépen lő a bal felső sarokra és Pálinkás pompásan véd.
    Nő a Dudás becsülete, tapsol a Kék közép. Változatos a játék. Korányi beadását Gerle kapásból lövi, nem jól találja, így is csak arasszal surran mellé a labda. Utána Mándi ment önfeláldozóan a szegedi balszárny elől, hárman zuhannak. Aztán Cseh ível a kapura, Pálinkás szépen húz le. Vörös jó helyzetben kapu fölé emel, a 29. percben szögletrúgásból
    Dudás felugorva fejel és a kapufa ment.
    A 34. percben azután megvan a dugó, de — túl könnyen: Dudása 16-os sarka körül Ottávinak adja a labdát kb. félméter magasan, Bertáók, aki épphogy belül áll a büntető terület vonalán, kézzel nyúl a labdáért.
    Vitathatatlan 11-es, Barátky be is lövi (1:0).
    A szerencsésen gól erősen viszszaveti a szegedieket. A Hungária támad, de Ottávin a támadások egész sora vérzik el. Titkos szabadrúgása veszélyes, mert Pálinkás kiejti, de a ráfutó Dudás előtt még idejében rá tudja vetni magát az elvesztett labdára. Szabó a 16-oson túlfutva fejjel védi a karzatnak, azután Korányi veszélyes, de késik a lövéssel. Titkos pompás rohama zárja a félidőt, a labdát Dudás lövi kapura, de pont Pálinkásba talál.
    Mozgalmasan indul a II. félidő: Hungária-korner, Vörös knock-autolja Gyurcsót. Később Szabó ment a rohamozó szegediek elől. Titkos pompásan fut és a 6-osról hajszálnyira lő a sarok mellé.
    A havazás most már erős.
    A szegediekkel vág szembe. Öt perc után mégis feljön Szeged, de a csatárai gyengén kombinálnak. Újabb Hungária-fölény után pompás szegedi támadás jön a 10. percben: Gerle hozza előre a labdát, Korányi balra ad és
    Harmat lövése a kapulécen puffan!
    Korner fenyegeti Szegedet, azután újra a Szeged támad, de rosszak a kombinációk. A 16. percben végre Ottávi jól folytatja Cseh kezdeményezését, bead és Werner az utolsó pillanatban ment szögletre Cseh elől a kapu torkában. Cseh kiugrik, lapos lövése Pálinkásnak megy. Nagyon gyámoltalanok a szegedi belsők. Hiába pattog a labda a Hungária-kapu előtt. Viszont a Hungária frissül. Még Ottávi is. A 21. percben
    Cseh hosszú passzával Ottavi szépen elfut s beadását Dudás futtából laposan belövi (2:0).
    Ez igen! Dudás következő akciója is komoly: lövése majdnem beakad a jobb felső sarokba. Gerle gáncsolja Szaniszlót, Wéber bírónak érzi magát és küldi le a pályáról. A valóságos bíró figyelmeztetéssel is megelégedik. Van néhány kemény összecsapás, a közönség tüntet, Cseh félrelő. Mintha a Hungária lankadna. Titkos biceg a balszélen, Wéber visszaesett. De a védelem Kocsissal az élén kitűnően áll a lábán , a csatársor támadásai mégis csak komolyabbak. Vörös hagy ki nagy helyzetet, majd Ottávi okoz izgalmat, amikor Polgár a nyakába ugrik. Figyelmeztetések! A 33. percben
    Titkos kiugratja Dudást, ez elmegy Raffai mellett és közelről fölényes nyugalommal gólt lő (3:0).
    Majdnem javít Szeged: Harmat jó lövését Szabó kiejti, de Korányi az elé esett labdát is Szabóba lövi. Dudás egyre otthonosabban mozog a Hungária úton. Tetszik. A 38 percben
    a sántikáló Titkos elveszi a labdát Wernertől, bicegve is leverekszi magát a 6-os sarkáig és onnan bevágja a negyediket (4:0).
    Még néhány erőtlen szegedi támadás: Szabó fölényesen, sőt fölényeskedve szerel. Aztán még egy Hungária-szögletrúgás és vége. A Kék közép lelkesen éljenez ...