Góllövő: Mészáros (11-esből), Haraszti, Mátéffy, Simonyi, Joós
    Kaposvár, 600 néző. Bíró: Storch.
    Még csak 400 néző van jelen, amikor az Attila kivonul. A választásnál Somogyival szemben Szemzőnek kedvez a szerencse. Gyenge széllel a háztban állnak fel a miskolciak.
    Attila: Szemző — Vadász, Sziklai — Bán, Sós, Buzássy — Haraszti, Simonyi, Virág, Mátéffy Magyar.
    Somogy: Erdős — Miklósi, Joós — Egri, Somogyi, Kárpáti .— Mészáros, Galambos, Pető, Csizi, Nákovics.
    Haraszti rögtön kezdés után meleg helyzetet teremt a Somogy kapuja előtt. Magyar kapura is lő, de Erős helyén van, a ravasz labdát kiöklözi. Hamar kitűnik, hogy az Attila csatársora bizony elég gyenge. Mégis a 8. percben újra a miskolciak járnak elől s a Joósról lecsúszott labdát Erdős csak lábbal tudja védeni. A 10. percben Joós küld szabadrúgást a félpályáról a hatos tájékára. Sokan vannak egy csomóban és a tumultusban Sziklai karját érinti a labda.
    11-es! Mészáros élesen, félmagasan belövi. 0:1.
    Egy perccel később Nákovics a szélről ereszt meg lövést, de Szemző kivédi.
    A nívó lassan esik.
    A 15. percben Joós buktatja Magyart a 16-oson. A szabadrúgásairól híres Vadász áll a labdának, de a védők faláról kornerre megy a labda.
    Az Attilának jobb a fedezetsora. Ettől és a széltől támogatva lassan feljön.
    A 18. percben Magyar lövését kell Erdősnek védenie, majd a 23. percben Mészáros ront jó helyzetet. A 25. percben Egry szabadrúgást irányít, de a kapu szájában álló Csizi Szemzőhöz passzol a nézőtér nagy bosszúságára. A 28. percben már újra Attila-támadás fut, mégpedig gyors támadás. Joós a 16-oson elesik, a labda a lába között van, de Miklósi kikotorja s a rárohanók elöl kivágja szélre, Harasztihoz. A szélső a 16-os vonal és a kornervonal találkozásánál csípi el a labdát, jól megvágja,
    csavarosan jön a kapura és a túlsó belső fáról be is pattan. 1:1.
    Gól után Somogy-fölény alakul ki, de mi haszna, ha a belsők fabatkát sem érnek. A 38. percben alkalma nyílna a Somogynak gólt rúgnia. Mészáros beadását
    Vadász kézzel érinti: 11-es!
    Mészáros azonban most élesen fölé küldi.A 41. percben Vadász zúgó lövéssel 30 méterről céloz, majd a 43. percben a túlsó oldalon Mátéffy az előrehúzódott hátvédek között kiugrik, egyedül szalad és
    a kifutó Erdős feje felett a hálóba emeli a labdát. 2:1.
    Szünet után szánalomra méltó csapkodás kezdődik. A Somogy támad inkább, azonban kornersorozaton kívül más egyebet nem ér el. Az Attila folyton taccsra játszik időhúzás céljából. A Somogy csatársorából különösen Csizi játéka rí ki. Kiabálnak is:
    Miklósi! Előre csatárnak!
    — Csizi a kapu mögé!...
    Somogy-szabadrúgások tarkítanak. Végre a 25. percben
    népszavazás alapján
    Miklósi előrejön és Pető hátramegy. Ez se sokat lendít. A közönség dühös, mert Szemző minden labdát taccsra rug. Mindenki Somogy-gólra áhítozik s az eredmény az, hogy a Somogy kap gólt. A 38. percben Simonyi ügyesen helyezkedik a félpályán, az előrejött hátvédeket faképnél hagyja, Erdőst kicsalja és átjátsza s máris
    gólban a labda! 3:1.
    A Somogynál nagy az elkeseredés. Joós már unja a csatárok tehetetlen játékát és a 42. percben 40 méterről olyan lövést ereszt meg,hogy a labda úgy megy hálóba, mintha zsinóron rángatták volna be. 3:2.