Profi I. liga 1932/1933, 6. forduló
  1. nela: 1.200

2024.03.19, 21:03
    Glück Andor (középkerületi) a Szeged FC—Attila meccs bírája
    A BT bíróküldői a péntekesti pótülésen az eredeti bíróküldésben a következő változtatásokat eszközölték: Budai „11”—Kispest, Salgó; Szeged FC—Attila: Glück Andor (középkerületi);

Sporthirlap, 1932. november 12.

2024.01.14, 22:28
    Szeged—Attila 3:2 (1:2)
    Szegeden kemény pontharc volt— még a detektívek is beleszóltak
    Góllövő: Vadász, Simonyi, Havas, Havas, Gyurcsó
    Szeged, Temesvári körút, 1200 néző. Bíró: Glück.
    A csapatok így álltak fel:
    Szeged FC: Pálinkás — Sirály, Raffai — Polgár, Somogyi, Bertók — Korányi II., Gyurcsó, Lukács, Kis, Havas.
    Attila: Alberti — Vadász, Sziklai — Bán, Sós, Buzássy — Haraszti, Szabó, Virág, Mátéffy, Simonyi.
    Szeged lendül előbb játékba, Havas gólhelyzetet is kidolgoz, de a belsők még nem tudják befejezni a támadásokat. Az Attila elég jól játszik, különösen Mátéffy vonja magára a figyelmet. A 7. percben
    Sirályról kornerre pattan a labda, Simonyi küldi be, de Pálinkás kiöklözi. A 9. percben a védelembe ment Kis Sósba akar talpalni. A bíró 25 méterről szabadrugást ítél a Szeged ellen.
    Vadász áll a labdának, amely mint a villám vágódik a felső sarokba. Védhetetlen. 0:1.
    A szegediek támadnak de nem túl komolyan. Somogyi lövését a kapufa menti. A 20. percben Sós szökteti Harasztit. Az centerez.
    Virág kapja a labdát, a szegedi védelem lesállást jelző füttyöt vár s kérdően néz a bíróra, de Glück nem sípol s az átadott labdát
    Simonyi közelről a hálóba vágja. 0:2.
    Raffai bent állt s így lesállásról nem lehetett szó. A 22. percben Lukácsot tévesen állítja meg lesállás címén a bíró, majd Alberti kornerre véd. Utána a szegediek 11-est várnak, de csak szabadrugást kapnak. A 25. percben incidens történik. Virág megrúgja Gyurcsót, amikor nincs is ott alabda. A bíró nem látta az esetet, mert a háta mögött történt. A pálya azonban egyszerre tele lesz emberekkel. Botok emelkednek, de a rendőrség egy-kettőre rendet teremt. Gyurcsót leviszik, de a 29. percben visszatér.
    Változatos játék után a 37.percben Somogyi szabadrugásával
    Havas lefut, átmegy Bánon és közelről, éles szögből lő. Gól. 1:2.
    A tribünről úgy látni, hogy Vadász megrugja a földön, fekvő Bánt.
    Az Attilánál cserélnek: Szabó megy hátra, Bán jön előre.A 43. percben még 5:1-re javítja a kornerarányt a Szeged s aztán vége a félidőnek.
    Szünet után változatos a játék. A 10. percben Gyurcsó fejelni akar, Buzássy a levegőben megnyomja.
    11-es!
    Havas lövi, Alberti az erős labdát kiüti, majd utánakap, de már későn, mert Havas beteszi a hálóba a labdát. 2:2
    Albertinek kificamodott az egyik ujja s be kell pólyázni. Nagy morajlás van a nézőtéren, örülnek az egyenlítésnek. Az Attila most cserélgetni kezdi a csatárait s ezt teszi csaknem a mérkőzés végéig, többízben is. Közben a szegediek kornerrel veszélyeztetnek, majd a 30. percben a győztes gólt is berugják. Lukács labdáját Korányi II. a sarokra fejeli, Alberti öklöz ugyan, de nem tudja megfogni a labdát, amelyet
    Gyurcsó bekever a hálóba. 3:2.
    Szegedi korner után Bertók összefejel Virággal. Aztán vége a mérkőzésnek.