1. nela: 600

2023.12.19, 19:56
    Somogy—Nemzeti 4:4 (3:2)
    Változatos játék .
    Góllövő: Galambos, Galambos, Horváth, Bihámy, Mészáros, Nákovics, Gergely, Paczolay
    Kaposvár &OQ,néző. Bíró: Csárdás.
    (A mérkőzés előtt egy kis kapkodás van a Somogynál. Köves ugyanis nem érkezett meg Kaposvárra így át kell forgatni a csapatot, így állnak fel:
    Somogy: Erdős— Miklósi, Joós — Egri, Somogyi, Kárpáti — Mészáros, Galambos, \'Pető, Csizi, Nákovics.
    Nemzeti: Vermes — Flóra, Szendrő —\' Halas, Buza, Belcsik — Paczolay, Horváth, Gergely, Bihámy, Czétényi.
    .A Somogy rögtön lerohan. Vermes, lábbal akar védeni, rosszul találjál el a labdát, az Nákovics elé pattan, a fiatal szélső gyorsan beemeli és
    Galambos fejjel szépen a hálóba teszi: 1:0.
    Válaszképpen Bihámy messziről kísérletezik lövéssel. A Somogy szépen kombinál s ennek hamar
    megvan az újabb eredménye. A Nemzeti-védelem kapkod, Nákovicstól Petőhöz, majd Csizihez, végül Galamboshoz kerül a labda.
    Galambos Szendrő mellett elmegy s ballábbal a balsarokba ragaszt gólt. 2:0.
    Gyorsan ment, Vermes későn dobta magát.
    A Somogy most kissé enged, az iramból s hamar szóhoz jut a Nemzeti. A 10. percben Czétényi lefut, beküldött labdáját Horváth a bal alsó sarokba helyezi, méghozzá kapásból.
    2.1
    Változatos lesz a játék. A 14. percben Nákovics faképnél hagyja Halast, beadását Pető tíz lépésről célozna. s Vermes csak kornerre tud védeni. Majd meg Galambos fut ki, de Vermes jó érzékkel szalad eléje s a lövés a kapus gyomrába fut. A Somogy általában szépen támad, mégis a 23. percben Erdős hibájából gólt kap. Erdős magas labdává kiszalad, nem éri el, mert Gergely előbb van ott, a csatár kapura fejel és
    Bihámynak csak be kell gurítania. 2:2
    Lassan ujra fölénybe kerülnek a kaposváriak s a 40. percben Vermes túlkönnyelműen egészen a 16-osig.szalad ki. Ott eldobja magát, de Galambos elsodorja előle a labdát. Nákovics kapja, lövés helyett beadja és
    Mészáros be is fejeli. Flóra még kapus módjára igyekszik menteni, de a kezéről csak a hálóba pattanhat a lövés. 3:2.
    A hátralevő öt, perc alatt a Nemzeti szorongat.
    Somogy-támadással indul a játék. Balog alelnök berohan a pályára s Buzát felcseréli Halassal, rögtön jobban megy a fekete-fehéreknek a játék .Általában változatos most, a csatárok sok szép dolgot mutatnak. Különösen a Somogy baloldala támad sokat. A 20. percben Pető szökteti Nákovicsot, az lemegy egészen a vonalig s ott beadás helyett nehéz szögből kapura lő
    Vermes rosszul ugrik, a feje fölött hálóban a labda. 4:2.
    A Somogy azonban már fáradt és feljön a Nemzeti. A kaposváriak egészen visszaesnek, a Nemzeti- csatársor így most kezd élni. Eleinte Erdős sokat véd, vagy a lövések tévednek el, de a 25. percben hálóban a labda. Miklósitól Gergelyhez pattan kapu előtt a labda és a
    center habozás nélkül teszi a sarokba. 4:3.
    A 30. percben megvan az egyenlítés is: Halas Paczolayt szökteti. A Somogy lesállást lát és leáll.
    Paczolay nyugodtan bekanyarodik és két lépésről céloz. A labda Erdős kezét érintve jut a hálóba. 4:4.
    A 39. percben Erdős úgy, rúgja ki a labdát, hogy a labda Joós fejének megy. A hátvéd eszméletét veszítve esik össze. A 45. percben a Somogy megszerezhetné a győztes gólt, de Csizi lövését Vermes szenzációsan védi.