Ujpest csak 1:1 után kezdett játszani, de már későn
    Ujpest, Berlini utca, 3000 néző. Bíró: Antalics.
    A Phöbus karfelemeléssel üdvözli a közönséget. P. Szabó és Sólyom zászlót cserél. Felállnak. Ujpest:Sziklai — Sternberg, Dudás — Szalay, Szűcs, Sáros — P. Szabó, Pusztai, Jávor, Kiss, Déri.
    Phöbus: Juhász — Szilágyi, Tőrös — Szádovszky, Péter, Komáromi— Béky, Sztrigán, Sólyom,
    Tombor II., Tárnok.
    — Ujpest, Ujpest — szól a biztatás, ami azt jelenti, hogy Ujpest hívei többen vannak. Sternberg rögtön két hibát vét, de a sárga-kék csatársor meglepett. Majd Sólyom, szabadrúgás után lécre lő. Lassan magára talál az Ujpest, de a 8. percben újra Sólyomnál a labda. Tiszta a helyzet, Mellé!...
    —: Ilyen se lesz több —hördülnek fel. Most érkezik meg Semsey Aladár, Ujpest polgármestere.
    P. Szabó nagyot ront s Potya máris szól:
    GÓLSZAG!
    — Gabi bemehettél volna vele. A 11. percben Béky beadását Sólyom átlépi s Tombor II. a legnagyobb gólhelyzetben mellé lő. Alig. De mellé. Ujra.
    — Ilyen se lesz többé - stb....
    A közönség egyébként a kis Tomborra haragszik:
    — Minden belemenése fault!
    A 14. pestben hirtelen jön az első dugó. P. Szabó elmegy, beadása mesteri s Pusztai sarokkal hálóba pöccenti. 1:0.
    Most aztán egymásután jönnek az ujpesti támadások. Egyiknél-másiknál Juhász bizonytalan. Me-
    leg helyzetek... Egyébként: Csendes meccs... Semmi tűz. Megjegyzés:
    — P. Szabón nevetnek... ő már a közönségnek játszik.
    A 27. percben Tárnok elmegy, Sziklai hiába fut rá, Tárnok lő...
    — az üres kapu mellé! Egy perccel később ugyanott szabadrúgás. Nagy kavarodás ...
    Egyesek unatkoznak. A sérült Avar a salakpályán ül. Tartaléklabdán. Észreveszik. Valaki önkéntelenül:
    — Ez a Ricsi nem csinál semmit. Avar hátranéz. Nevet.
    Sok a hiba, megjönnek a hangok. Kívánnak és csepülnek... A bíró engedi a testtel való játékot. Ujpestnek nem tetszik. Egy hang(Bús-Feketéé...):
    — Szép unalmas meccs! A 41. percben Tombor II. faultolja Szalayt. A fedezetet kiviszik. Hallani.
    — Bíró! Ragaszkodik a mentőkocsihoz ?!
    Szalay visszajön. Ujpesti szögletrúgás. Juhász szépen véd.
    A gyenge játék szünet után is folytatódik. — Egyenlíteni — hangzik a szerény Phöbus-óhaj. És tettbe is valósul. A 10. percben Tárnok szökteti a lesben álló Sólyom-ot, aki nem rest, befut és lő. Dugó! A gólt a bíró megadja. 1:1.
    Rögtön utána a két hátvéd együtt hibáz. Béky előtt az érvényesülés útja! Mellé lő és utána a fejét fogja. A 17. percben Sternberg az utolsó pillanatban ment szögletre.
    Most jönnek a meleg ujpesti támadások. A 24. percben Juhász Kiss Gábor lábára vetődik, a csatárnak a kapusba szalad a lába, de Juhász frissen pattan fel. Szabadrúgás, szögletrúgás ... Ujpest végre dolgozik és a 25. percben P. Szabó jól hozza be a labdát s Kiss az üresen hagyott kapuba lő.2:1.
    Utána P. Szabó alig lő fölé. A 29. percben Pusztai rosszul lő. Folyton Ujpest támad.
    A folytatás azonban elmarad:
    — Hiába — mondják —, ujpestiek ellen nem tud játszani az Ujpest.
    — Bizony, az UTSE-tól is kikaptunk, amikor felkerült!...
    A 41. percben feljön a Phöbus s az Ujpestet éppen csak az imádság menti az egyenlítéstől. De mégsem imádkoztak jól. A 43.percben Szűcs szögletre ment a kapu szájától. Béky küldi be a labdát, a szürkületben Sólyom felemelkedő fejét látni. Gól. 2:2.
    Egy rivalgás a pálya. Ujpest rohamoz. Szögletrúgás! ... Dudás csatárnak jött előre. De már késő.