Békéscsabai Előre SC - Győri Dózsa SK 2 : 2 14:00

2023.01.18, 21:33 (szerk.: 2023.06.20, 16:47)
    Békéscsabai Előre - Győri Dózsa 2:2 (0:0)

Békéscsaba, 5000 néző
    V: Czirják
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Dobó, Kiss, Szűcs, Ambrus, Száraz, Moós (Lengyel), Bertók (Láza), Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.
    Győri Dózsa: Halasi — Kovács, Halász, Tamás, Tullner (Csák), Hujber, Mészáros (Tasnádi), Domonkos, Orosz, Gábor, Szaló. Edző: Pálfi Antal.

36. perc: Németh futott el a jobboldalon, hálóba tartó lövését a felső saroknál öklözte szögletre Halasi.
    45. perc: Schneider fejelt a hálóba, de a játékvezető lest ítélt.
    57. perc: Dobó partdobását Németh a középen álló Schneiderhez továbbította, a szélső fordulásból lőtt a bal felső sarokba, 1:0.
    58. perc: gyors Dózsa-támadás végén Szaló, a kifutó kapus mellett, a kapu közepébe lőtt, 1:1.
    63. perc: Lengyel 18 méteres szabadrúgása a sorfal felett vágódott a jobb felső sarokba, 2:1.
    65. perc: Szaló került jó helyzetbe, de gyatrán, az üres kapu mellé gurított.
    72. perc: Domonkos kapta a labdát, mintegy 20 méteren át vitte, majd a kimozdult Tóth mellett a hálóba helyezett, 2:2.
    76. perc: Dobó tisztára játszotta magát, kicselezte a kapust, Halasi azonban a földre rántotta. A 11-est Dobó a kapus kezébe lőtte.

Az első félidőben a szervezetten védekező győri csapat biztosan hárította az erőtlen hazai támadásokat.
    Szünet után váltakozó játék alakult ki, élénkült az iram is, mindkét kapu előtt adódtak gólveszélyes helyzetek, parázs jelenetek.
    A hazai csapat közelebb állt a győzelemhez.

Jó: Szűcs, Németh, Lengyel, illetve Halasi (a mezőny legjobbja), Szaló, Orosz.

9. Békéscsaba 29 12 7 10 45:40 31
    ...
    16. Győri Dózsa 29 7 9 13 32:48 23

Népsport, 1969. október 27. (Arcanum DT)

NB I/B-s labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 6000 néző
    V: Czirják
    Bcs. Előre: Tóth (6) — Kvasz (6), Dobó (6), Kiss (6), Szűcs (7), Ambrus (6), Száraz (5), Moós (5), Bertók (5), Németh (7), Schneider (6).
    Dózsa: Halasi (9) — Kovács (7), Halász (7), Tamás (8), Tulner (6), Hujber (7), Mészáros (6), Domonkos (6), Orosz (7), Gábor (7), Szaló (7).
    Cserék: Moós és Bertók helyett a szünetben Lengyel (7), Láza (6), ill Tulner helyett a 80. percben Csák (—), Mészáros helyett a 28. percben Tasnádi (7).

A mérkőzés előtt a két edző így nyilatkozott.
    Piller Sándor: Jó játékot, győzelmet várok.
    Pálfi Antal: A kiesés szempontjából döntő jelentőségű számunkra a mérkőzés. Döntetlenre számítok.

Az első percekben Németh fordulásból leadott lövését védte Halasi, majd Bertók fejesét hárította szögletre a győri kapus.
    Az 5. percben Domonkos a kifutó Tóth fölött az üres kapu fölé emelt.
    A másik oldalon Száraz az oldalhálót találta el.
    Szaló labdáját, nem sokkal később Mészáros beadását mentette Tóth.
    Mintegy 20 perc elteltével csökkent az iram, mindkét oldalon sok volt a pontatlan átadás.
    A 25. percben Ambrus 24 m-es szabadrúgása a felső léc felett csapódott a háló mögé.
    A kitörő Németh elől Halász kézzel állította meg a labdát, Ambrus szabadrúgását a kapus remekül védte.
    A 30. percben Szűcs váratlan bombáját öklözte szögletre bravúrosan Halasi.
    Beszorult a Dózsa.
    Németh elviharzott a jobbszélső helyén, éles szögből hatalmas lövést eresztett meg, de Halasi ezúttal - a kapufa segítségével - hárított.
    A 41. percben Schneider fütty után fejelt a hálóba.
    Szünet után Schneider, majd Németh lövése okozott izgalmat.
    Az 57. percben góllá érett az Előre fölénye. Szűcs labdájával Dobó elhúzott, beadását a középcsatár helyén tartózkodó Schneider félfordulattal, óriási erővel zúdította a kapuba, 1:0.
    Nem sokáig örülhettek a csabai szurkolók a vezetésnek. Harminc másodperc (!) múlva kiegyenlí- tettek a vendégek.
    Szaló az ügyetlenkedő, egymásra váró védők mellett közelről kiegyenlített, 1:1.
    Hevesebb lett a küzdelem. Rohamozott az Előre, de Németh és Lengyel lövéseit robinzonáddal mentette a győri kapuvédő.
    A 65. percben Németh, Schneider adogatás után Tasnádi kezezett. A 18 m-es szabadrúgásnak Lengyel állt neki, lövése a sorfal fölött vágódott a jobb felső sarokba, 2:1.
    Újrakezdés után a kapkodó lila-fehér védők mellett Szaló az üres kapu mellé gurított.
    A 73. percben egyenlített a Dózsa. A győri védők elcsíptek egy Lengyel-leadást, Ambrus röviden mentett, Domonkoshoz került a labda. A jobbösszekötő egy csel után a kifutó Tóth mellett a kapuba helyezett, 2:2.
    A 75. percben korszerű támadás végén Schneider pontosan ívelt Dobó elé. A kifutó Halasi földre rántotta a csatárt. Vitathatatlan 11-es! A büntetőnek Dobó állt neki, Halasi elmozdult a bal sarok felé, s Dobó gyengéden odalőtte a labdát.
    A büntető kimaradása után olyasmire került sor, amire már nagyon régen nem volt példa... A közönség egy része elindult hazafelé.
    A 81. percben Hujber csaknem öngólt lőtt.
    Az ellenkező oldalon Orosz óriási helyzetbe került, de kivárt és Tóthról szögletre pattant a labda.
    Az utolsó pillanatokban Lengyel ejtett szabadrúgását védte a mezőny legjobbja, Halasi.
    A 87. percben Hujber lőtt fölé kecsegtető helyzetben.
    Schneider 18 m-es bombája a hálóba vágódik. Az Előre ezzel a góllal szerezte meg a vezetést. kép
    Ez volt a második! Lengyel (a képen nem látható) nyesett szabadrúgása — útban a háló felé. Czirják játékvezető, Kovács és Száraz figyeli labda útját. (Fotó: Demény Gyula)

BÍRÁLAT
    Heves iramban kezdődött a játék, mindkét oldalon ügyesen adogattak a játékosok. Sajnos azonban később kevés elgondolást tervszerűséget láthattunk, sok volt a csapkodás, a kemény belemenés.
    Fordulás után valamit emelkedett a színvonal, a csabai csapat kétszer is vezetést szerzett, de a lelkes Dózsa mindkétszer - védelmi hibákból - egyenlíteni tudott.
    A vendégek az újabb csabai büntető kihagyásának és Halasi kitűnő védéseinek köszönhetik az egyik pontot.
    Jó játékvezetés.

Jók: Szűcs, Németh, Lengyel, Schneider, ill. Halasi (mezőny legjobbja), Tamás, Gábor, Szaló.

Nyilatkozatok
    Pillér Sándor: A két durva védelmi hiba és az újabb büntető-kihagyás egy pontunkba került.. Pálfi Antal: Nagyon örülök a pontszerzésnek.