Békéscsabai Előre SC - Nagybátonyi Bányász 4 : 0 15:30

2023.01.28, 21:01 (szerk.: 2023.01.28, 21:10)
    Békéscsabai Előre - Nagybátonyi Bányász 4:0 (2:0)

Békéscsaba, 6500 néző
    V.: Hévízi
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel, Kiss, Dobó, Moós, Bertók (Csulik, 74. perc), Németh, Schneider (Száraz, 74. perc). Edző: Piller Sándor.
    Nagybátony: Szekeres — Kakukk (Regős, a szünetben), Gáspár, Szalai, Kupcsulik, Romhányi, Kegyes, Kovács, Veres (László, a szünetben), Rátkai, Nagy. Edző: Dávid Róbert.

1. perc: villámgyors jobb oldali támadás végén Dobó beadását Schneider a felső kapufára fejelte.
    8. perc: Lengyel szabadrúgása a sorfal fölött a felső kapufáról vágódott a mezőnybe.
    12. perc: Németh Bertókot szöktette, a középcsatár az alapvonalról lágyan középre ívelt, s a jó időben érkező Dobó magasan felugorva a hálóba fejelt, 1:0.
    30. perc: Veres beadását az ötösön álló Nagy elügyetlenkedte, egyenlítési alkalom volt.
    43. perc: nagy tömörülés támadt a bányászcsapat kapuja előtt. Gáspár röviden adott haza, Németh elcsípte a labdát, s a vetődő kapus mellett a kapu közepébe lőtt, 2:0.
    57. perc: Dobó tisztára játszotta magát, lövés helyett az ötös sarkáról középre adott, s a védelem felszabadított.
    65. perc: Németh a kifutó kapus mellett az üres kapu mellé lőtt.
    75. perc: Moós kitűnően, időzített átadását Száraz a kapu közepébe vágta, 3:0.
    78. perc: Németh átadását Moós mintegy 18 méterről rálőtte és a labda a bal kapufáról vágódott a hálóba, 4:0.

Mintegy húszperces nyomás után alábbhagyott a hazaiak lendülete, feljött a Nagybátony, kiegyenlített játék alakult ki, mindkét kapu előtt adódott kihasználatlan helyzet.
    Szünet után fokozódott az iram, s a vendégek nem álltak be védekezni, kitámadtak, javult a színvonal, és mindkét kapu többször forgott veszélyben.
    A hajrában ismét a Békéscsaba támadott többet és helyzeteit jobban kihasználva, biztosan győzött.

Jó: Tóth, Kvasz, Lengyel, Németh, ill. Romhányi, László.

8. Békéscsaba 22 11 3 8 38:30 25
    ...
    18. Nagybátony 22 5 4 13 15:44 14

Népsport, 1969. szeptember 8. (Arcanum DT)
    Közepes teljesítménnyel is - biztos győzelem
    Bcs. Előre - Nagybátonyi Bányász 4:0 (2:0)

NB I/B-s labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 7500 néző
    V: Hévizi
    Előre: Tóth (8) — Kvasz (8), Láza (7), Szűcs (7), Lengyel (8), Kiss (7), Dobó (7), Moós (7), Bertók (7), Németh (7), Schneider (7). Edző: Piller Sándor.
    Bányász: Szekeres (7) — Kakuk (6), Gáspár (8), Szalai (6), Kupcsulik (7), Romhányi (6), Kegye I. (6), Kovács (7), Veres (6), Rátkai (6), Rakonczás (6), Nagy (7). Edző: Dávid Róbert.
    Csere: Bertók helyett Csulik (7) a 75. percben, Schneider helyett Száraz (7), a 75. percben, illetve Kakuk helyett Regős (7) a szünetben, Veres helyett László (7) a szünetben.

Gyönyörű napsütéses időben kezdtek a csapatok.
    Az Előre első támadása után Schneider bombafejese a felső lécről vágódott az alapvonalon túlra.
    Óriási erővel támadott a csabai csapat. Lengyel ívelt szabadrúgása a léc tetejéről hullott a kapu mögé.
    Az ellentámadás során Kovács lövését szögletre hárítottak a csabai védők.
    A 12. percben Bertók beadásába a menteni akaró Gáspár belenyúlt, s a felperdülő labdát Dobó közelről a bal sarokba fejelte. 1:0.
    A gól után Veres két helyzetet kapkodott el.
    A másik oldalon Bertók csukafejese kerülte el a kaput. (Az esetnél a középcsatár megsérült és csak három perc múlva tért vissza.)
    A Bányász támadott, de két helyzetüket elügyetlenkedték.
    A 30. percben Kakuk letépte a mezt a kitörő Bertókról.
    Nem sokkal később Bertók a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki: teljesen tisztán állva a kapusba lőtte a labdát.
    A 38. percben Schneider gólra tartó fejesét Gáspár a vonalról fejelte ki.
    A 42. percben a Bányász védői cselezgettek a kapu előterében. Kakuk hazaadásra szánta el magát. A szemfüles Németh rácsapott a labdára, s majd a kapust és Gáspárt elfektetve üres kapuba lőtt. 2:0 az Előre javára.
    Fordulás után nagyot esett az iram, egészen alacsony színvonalon folytatódott a játék.
    A 65. percben adódott csak említésre méltó esemény. Ekkor Németh elfutott a bal szélen, de a kifutó kapus mellett óriási helyzetben mellélőtt.
    A 75. percben Száraz és Csulik lépett a pályára Bertók és Schneider helyett. A cserejátékosok rögtön meghálálták a bizalmat.
    A 76. percben Csulik elrobogott a szélen, egy csel után Moóshoz továbbított. A jobbösszekötő Száraz elé adott, aki az elalvó védők és a kifutó kapus mellett bombázott a jobb felső sarokba. 3:0.
    A 80. percben Száraz indított támadást, a labdája Némethtől Moóshoz került, aki mintegy 25 m-ről laposan lőtt a bal az alsó kapufa élére. A labda a bal kapufa tövéről pattant az ellenkező sarokba. 4:0.

Az utolsó percekben Kupcsulik egy nagy helyzetben csúnyán mellélőtt.
    A második csabai gól utáni pillanat. Szekeres kapus a földön. Hévizi játékvezető a kezdéshez siet, Szalairól pedig meg lehetne mintázni a kétségbeesés szobrát. (Fotó: Demény)
    Németh a nagybátonyi kapu előterében vív fejpárbajt Gáspárral.

Bírálat:
    Úgy indult a mérkőzés, hogy az Előre már az első negyedórában lehengerli ellenfelét.
    A lendületes, gyors támadások azonban az első húsz perc után alábbhagytak. Eközben a vendégeknek is akadtak helyzeteik, de szerencsére ezeket elügyetlenkedték. A félidő befejezése előtt Németh gólja tulajdonképpen eldöntötte a mérkőzés sorsát.
    Szünet után unalmassá vált a játék. A csabai cserék azonban nagyszerűen sikerültek, a újabb két gólt szerzett a hazai csapat.
    Végeredményben az Előre mérsékelt teljesítménye ellenére - ilyen arányban is megérdemelten győzött az igen gyenge napot kifogó Bányász ellen.

Jók: Kvasz, Lengyel, Dobó, Tóth, illetve Gáspár, Kupcsulik, László.