Nagybátonyi Bányász - Békéscsabai Előre SC 2 : 0 16:00

2023.02.10, 16:19
    Nagybátonyi Bányász - Békéscsabai Előre 2:0 (2:0)

Nagybátony, 1500 néző
    V: Halász
    Nagybátony: Bulyovszky — Romhányi, Gáspár, Szalai, Kakukk, Rakonczás, Nagy, Kovács (Kegye I, 69. perc), Kegye II, Veres, Regős. Edző: Dávid. Róbert.
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Ambrus, Szűcs, Lengyel, Dobó, Száraz, Láza, Moós, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.

3. perc: Veres átadása után Nagy lövése a kapus fölött jutott a hálóba. 1:0.
    16. perc: jobb oldali szöglet után, Bulyovszky rosszul jött ki, az üres kapura lőtt labdát a védők nehezen hárították.
    24. perc: Veres átadását Kegyesi mintegy 18 méterről, fordulásból élesen lőtte a jobb sarokba. 2:0.
    48. perc: Gáspár hibájából Schneider lövése az üres kapu jobb oldala mellett hagyta el a játékteret.
    77. perc: a hazai védők súlyos hibájából Láza a kapust is kicselezte, amikor az üres kapuba akarta gurítani a labdát, Schneider megzavarta és odalett a helyzet.

Két ellentétes félidő, az elsőben a hazai csapat nagy akarással, lendületesen játszott és megérdemelten szerzett két gólt.
    Szünet után jobbára a vendégcsapat kezdeményezett többet,és súlyos védelmi hibákból kétszer is komoly helyzet adódott, és csak a vendégek ügyetlenségén múlott, hogy nem szereztek gólt.

Jó: Rakonczás (a mezőny legjobbja), Romhányi, Veres, Nagy, Kegye II, ill. Szűcs, Dobó, Németh.

14. Békéscsaba 6 2 1 3 3:7 5
    ...
    17. Nagybátony 6 1 - 5 3:11 2

Népsport, 1969. április 7. (Arcanum DT)
    A helyzeteket be kell rúgni...
    Nagybátonyi Bányász - B-csabai Előre 2:0 (2:0)

V: Halász
    Bányász: Bulyovszky (5) — Romhányi (7), Gáspár (5), Szalai (6), Kakukk (6), Rakonczás (7), Nagy (8), Kovács (6), Kegye II. (8), Veres (7), Regős (6). Edző: Dávid. Róbert
    Előre: Tóth (6) — Kvasz (6), Ambrus (8), Szűcs (6), Lengyel (7), Dobó (5), Száraz (5), Láza (6), Moós (5), Németh (5), Schneider (5). Edző: Piller Sándor.

Az Előrénél Kiss húzódás miatt nem vállalta a játékot.
    Ideális labdarúgó időben futott ki a pályára a két csapat. Az Előre nappal hátban kezdte a játékot.
    A 2. percben jó Előre-támadás bontakozott ki a bal oldalon, a kaputól 10 m-re tisztán álló Németh gyengén Bulyovszky kezébe gurított.
    A kihagyott helyzet egy perc múlva megbosszúlta magát. Veres a középpályán tisztán vezette fel a labdát, keresztbe ívelt, s Nagy 17 m-ről a kapu jobb oldalába lőtt. 1:0
    A gól után az Előre többször próbálkozott, de a középen erőltetett, rövid átadásokra épített támadások rendre meghiúsultak.
    A 17. percben Németh 40 m-es jó keresztlabdát kapott Kvasztól, de a labdát nem tudta lekezelni, s oda lett a helyzet.
    A nagybátonyi támadásokat a bizonytalankodó bal oldali Előre-védelem több esetben csak szögletre tudta hárítani. Szerencsére a beívelt labdákat a jól játszó Ambrus rendre hárította.
    A 22. percben Láza tisztára játszotta magát, s a hálóba lőtt. Halász játékvezető a szabályos gólt nem adta meg, pedig partjelzője is gólt jelzett.
    Ártatlannak látszó hazai támadás során Kegye II. 25 m-ről váratlanul gólt lőtt, 2:0.
    A gól után az Előre visszaesett, több játékos enerváltan játszott, hiányzott a csapatból az otthon megszokott lelkesedés.
    Szünetben Piller edzőtől alapos fejmosást kaptak a rosszul, lelkesedés nélkül mozgó Előre-játékosok.
    A második félidő Elöre-rohamokkal indult, a csabai csapat állandóan 5-6 emberrel támadott.
    A 47. percben Száraz az üres kapu mellé vezette a labdát.
    Most már a mezőnyt a lelkesedését „megtaláló” Előre uralta.
    A 62. percben Lengyel szabadrúgását Láza két m-ről fölé fejelte.
    A hazai csapat fokozatosan elfáradt, s egymás után gördültek a csabai támadások Bulyovszky kapuja felé, de az elmúlt mérkőzésekhez hasonlóan, a tehetetlen csatársor a legjobb helyzeteket is elhibázta.
    A 77. percben Láza a kapust is kicselezte, de a segíteni siető esatártársak megzavarták, a mérkőzésen harmadszor - az üres kapu mellé küldték a labdát!
    A ritka hazad támadások során a távoli lövéseket Tóth kétszer is kiejtette.
    Az utolsó negyedórában is az Előre próbálkozott - sikertelenül.

Nyilatkozat
    Pillér Sándor: Amíg legalább az üres kapuba nem tudjuk berúgni a labdát, addig ne is várjunk győzelmet.

Az első félidőben az Előre érthetetlenül lelkesedés nélkül játszott, s ez megbosszulta magát. A szélső hátvédek nem fogtak szorosan embert, s a középpályán többen nem tartották be a megbeszélt taktikai utasítást.
    A második félidőben a csapat játéka feljavult, s a gyenge formában levő nagybátonyi kaput csak a szerencse mentette mag a góltól.
    Több játékos gyenge formát árult el a mérkőzésen, a csatárok a legjobb helyzeteket is rendre elhibázták.
    Megnyugtató volt viszont az újra szereplő Ambrus jó játéka. Rajta kívül fenntartás nélkül csak Lengyelt lehet dicsérni.