Pécsi Bányász - Békéscsabai Előre SC 2 : 1 15:30

2023.02.07, 14:32 (szerk.: 2023.02.07, 14:45)
    Pécsi Bányász - Békéscsabai Előre 2:1 (1:0)

Pécsújhegy, 1500 néző
    V: Csernefalvy
    P. Bányász: Bogyai — Bárány, Tallósi, Györkő, Palkovics I, Márton, Palkovics II, Mérei, Bartal, Maklári, Bencsik. Edző: Kontha Károly.
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Ambrus (Schneider, 46. perc), Lengyel, Dobó, Kiss, Moós, Németh, Száraz (Süle, 55. perc). Edző: Piller Sándor.

10. perc: enyhe hazai fölény után Palkovics II a jobb szélen elfutott, jó beadását Bencsik 5 m-ről, a kimozduló kapus mellett, a kapu közepébe lőtte. 1:0.
    20. perc: Márton 20 m-es szabadrúgása után a labda a sorfalról lepattant, Bartal 16 m-ről élesen küldte kapura, Tóth bravúrosan mentett szögletre.
    52. perc: Palkovics II nagy helyzetben kapu fölé lőtt.
    58. perc: Dobó biztos helyzetben közelről fölé fejelt.
    60. perc: Bencsik átcselezte a védelmet, beadását Palkovics II a kifutó kapus mellett közelről fejelte gólba, 2:0.
    69. perc: Moós szöktetését Németh 20 m-re kapura lőtte, a a labda a kapust érintve jutott a hálóba. 2:1.
    80. perc: Láza 3 m-ről biztos helyzetet hagyott ki.
    89. perc: Bencsiket sportszerűtlenségért kiállították.

Mindvégig a hazaiak irányították a játékot, a vendégcsapat csak a második gól után tudott egyenrangú ellenfél lenni.

Jó: Tallósi, Márton, Bartal, ill. Tóth, Kvasz. Lengyel.

5. Pécsi Bányász 8 4 2 2 8:10 10
    ...
    16. Békéscsaba 8 2 2 4 6:11 6

Népsport, 1969. április 21. (Arcanum DT)
    Labdarúgó NB I. B mérkőzés Pécsújhegyen. Bartal nagy lövését hárítja a békéscsabai kapus. Pécsi Bányász - Békéscsaba 2:1.

Dunántúli Napló, 1969. április 22.
    Későn hajrázott a csabai csapat

Bányász: Bogyai (6) — Bárány (6), Tallósi (8), Győrkő (7), Palkovics I. (7), Márton (8), Palkovics II. (6), Mérei (6), Bartal (7), Maklári (7), Bencsik (1). Edző: Kontha Károly.
    Előre: Tóth (8), — Kvasz (7), Láza (7), Szűcs (5), Ambrus (6), Kiss (6), Dobó (5), Lengyel (8), Moós (6), Németh (6), Száraz (5). Edző: Piller Sándor.
    Csere: Száraz helyett Schneider (7) a szünetben, Ambrus helyett Süle (6).

Változatos játékkal telt el az első tíz perc.
    Ez idő alatt Németh két lövését szögletre mentette a hazai védelem.
    Jó ideig a mezőnyben pattogott a labda, a kapuk ritkán kerültek veszélybe, a játék lanyha iramú volt.
    A 12. percben a szabadon hagyott Palkovics II. élesen a csabai kapu elé lőtte a labdát, de az Előre-védelem szögletre mentett. A veszélyesen beívelt sarokrúgást Tóth ügyesen mentette.
    A 14. percben az ismételten magára hagyott Palkovics II. a jobbszélen elfutott, éles beadását Bencsik 3 méterről a kapu közepébe lőtte, 1:0.
    Sikertelen Előre-próbálkozások után a Bányász fokozatosan mezőnyfölénybe került, elsősorban labda nélkül is sokat mozgó középpályásai révén.
    A 21. percben Márton szabadrúgása után a labda a sorfalról lepattant, Bartal a 16-osról küldött hatalmas lövését Tóth bravúrosan szögletre mentette.
    A félidő utolsó negyedórájában eseménytelenné, „barátságos” jellegűvé vált a játék.
    A második félidőben az átcsoportosított Előre bátrabban próbálkozott, a cserék némileg használtak a csapatnak.
    Az 57. percben az 5. szögletét rúgta a csabai csapat. Nagy kavarodás támadt a hazai kapu előtt, de az Előre-csatárok nem tudtak a hálóba találni.
    A 60. percben az addig jól semlegesített Bencsik átcselezte magát a védelmen, beadását Palkovics II. közelről a hálóba fejelte. 2:0.
    Az Előre elkeseredetten támadott, de a hazai védelem a „filigrán” termetű Tallósival az élen mindig idejében mentett.
    A 69. percben azonban tehetetlen volt a Bányász védelem egy jó csabai támadással szemben. Moós labdájával Németh ügyesen tört kapura, s 18 méterről küldött jól helyezett lövését Bogyai csak érinteni tudta. 2:1.
    A gól felrázta a csapatokat. A hazai csapat jobban adogatott, többet támadott, de az Előre ellentámadásai veszélyesebbek voltak.
    A 76. percben Németh 2 m-ről a kapunak háttal állva felpörgette a labdát, s oda lett a jó helyzet.
    A 78. percben Bartal lesgólt lőtt.
    A 80. percben Schneider jó beadását a kaputól 3 méterre az előrehúzódó Láza mellel levette, de a lövés pillanatában Tallósi mentett. Nagy helyzet volt!
    Az Előre 7-8 emberrel rohamozott, de a rutinosabb hazai csapat a középpályán ügyesen lassította a játékot.
    A 89. percben Bencsik a partjelzőt megsértette, Csernefalvy kiállította a sportszerűtlenül viselkedő játékost.

A közepes iramú és színvonalú mérkőzésen jól kezdett a csabai csapat, de a nagy védelmi hibából kapott gól visszavetette a játékosokat. Többen érthetetlenül nem tartották be a taktikai utasítást, s ez két gólt eredményezett.
    A rutinosabb, jobban adogató hazai csapat általában enyhe fölényben játszott, de hasonlóan az előző mérkőzésekhez, az Előrének volt több biztos gólhelyzete.

Jók: Tallósi, Bartal, Maklári, illetve Tóth, Kvasz, Lengyel.

Békés Megyei Népújság, 1969. április 22.