Békéscsabai Előre Spartacus SC - Pécsi Bányász SC 1 : 1 14:30

2020.06.20, 23:30
    Békéscsabai Előre Spartacus - Pécsi Bányász 1:1 (1:1)

Békéscsaba, 6000 néző. V: Vincze dr.
    Békéscsaba: Tasnádi — Kvasz, Dobó, Láza, Lukoviczki, Ambrus (Lengyel, a 65. percben), Kriskó, Imri, Schneider, Németh, Kovács (Moós, a szünetben). Edző: Piller Sándor.
    Pécs: Schneider — Keller, Tallósi, Palkovics, Márton, Ficzkó, Rónai, Mérei, Maklári, Vessző, Csordás (Györkő, a szünetben). Edző: Kontha Károly

9. perc: Lukoviczkit buktatták a pécsi kaputól 25 m-re. A szabadrúgásnak Imri állt neki és csavart lövése a sorfal fölött vágódott a kapu jobb oldalába, 1:0.
    38. perc: Kovács két védőt átjátszott, majd kissé kisodródva, a bal oldalról kivetődő kapus mellett alig lőtt mellé.
    39. perc: Márton távolról ívelt a csabai 16-osra. Dobó olyan balszerencsésen nyúlt a labdához, hogy az átszállt a kifutó Tasnádi fölött, s a szemfüles Maklári közvetlen közelről a hálóba gurított, 1:1.
    44. perc: Láza csúnyán leterítette Csordást, akit le kellett vinni a játéktérről. A csabai játékos sárga cédulát kapott.
    49. perc: a hazai védők lesreállítással próbálkoztak. A partjelző nem emelte fel zászlaját és ez annyira megzavarta Palkovicsot, hogy 8 m-ről, tisztán állva, mellé durrantott.
    50. perc: dancs miatt Kvasz kapott sárga cédulát!
    52. perc: Németh középre ívelt, Lengyel vetődve fejelt. Schneider a bal felső sarokból — a kapufa segítségével — tornázta ki a gólba tartó labdát.
    89. perc: a csabai Schneider a szélen elrobogott, de éles beadását Tallósi az alapvonalon túlra mentette.

A gyors csabai gól — meglepetésre — a pécsieket hozta fel, akik már az első félidőben is igen ügyesen adogattak.
    Szünet után a hazaiak régi erényeiket csillogtatták, fölénybe kerültek, de azután lendületük alábbhagyott.
    A bányászcsapat — ha egy kicsit gólratörőbben játszik, vagy a kínálkozó lehetőségeket kihasználja, megnyerhette volna a mérkőzést.
    Jó: Dobó, Láza, Imri, ill. Schneider, Tallósi (a mezőny legjobbja), Ficzkó, Mérei.
    (Machalek István)

7. Békéscsaba 18 6 7 5 26-23 19
    ...
    18. Pécsi Bányász 18 2 4 12 15-38 8

Népsport, 1972. március 6. (Arcanum DT)
    Rosszul sikerült a tavaszi rajt
    Bcs. Előre Spartacus - Pécsi Bányász 1-1 (1-1)

NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 6 ezer néző. V: Vincze dr., (7)
    Előre Spartacus: Tasnády (—) — Kvasz (5), Dobó (6), Láza (6) Lukoviczki (4), Ambrus (5), Kriskó (4), Imri (6), Schneider (5), Németh (4), Kovács (4). Edző: Piller Sándor
    Pécsi Bányász: Schneider (6) — Kelemen (5), Tallósi (7), Palkovics (6), Márton (5), Ficzkó (6), Rónai (5) Mérei (6), Vessző (5), Maklári (6), Csordás (5). Edző: Kontha Károly
    Csere: Kovács helyett Moós (5) a szünetben, Ambrus helyett Lengyel (—) a 65. percben, ill. Csordás helyett Györkő (5) a szünetben.
    Szögletarány: 8-2 (4-0) a Bcs. Előre Spartacus javára.

Az első támadást a pécsiek vezették, de Csordás lesen feledkezett.
    Az ellentámadás során Ambrus labdáját Imri elvétette sokat ígérő helyzetben.
    A 10. percben vezetéshez jutottak a hazaiak. Az előretörő Lukoviczkit buktatták a védők Schneider kapujától mintegy 25 méterre. A szabadrúgásnak Imri állt neki. Az összekötő a sorfal felett a jobb felső sarokba csavarta a labdát, 1-0.
    A csabai csapat vezető gólja. Imri 25 m-es szabadrúgása a vetődő Schneider mellett a pécsi hálóba vágódik. A háttérben a fehér mezes Kriskó.

Újrakezdés után a bányászok lendültek támadásba.
    A 15. percben Csordás, röviddel utána Rónai ügyetlenkedte el a kínálkozó helyzetet.
    A 25. percben Ambrus hibázott a kapu előtt.
    A 32. percben Palkovics-Láza dulakodása borzolta fel a nézők idegeit.
    A 35. percben Kovács gólba tartó labdáját a pécsi kapus szögletre tenyerelte.
    Három perccel később ismét a csabai balszélső célozta meg a kaput. Éles szögből, a bal oldalról meglőtt labdája centiméterekkel csúszott el a bal alsó kapufa mellett. (Schneider már verve volt!)
    A 39. percben Márton előre vágott labdájába Dobó olyan szerencsétlenül nyúlt bele, hogy az a kifutó Tasnády felett a saját kapuja elé esett. A szemfüles Maklári kísérte a támadást és közvetlent közelről az üres kapu közepébe „pöccintett”, 1-1.
    Így egyenlített a Pécsi Bányász. A Dobóról leperdülő labdával — a visszaforduló Tasnády mellett — Maklári a hálóba „sétál”.

A 44. percben Láza csúnyán leterítette Csordást. A játékvezető sárga cédulát mutatott a csabai hátvédnek. A pécsi fiút az öltözőbe vitték, s már nem is tért vissza.

Fergeteges hazai rohamok vezették be a második játékrészt.
    Lukoviczkit szögletre szerelték; majd Schneider lövése egy védőről került ki az alapvonalon túlra. A beívelés után Imri bombája zúgott el a felső léc fölött.
    Schneider szabadrúgását Moós alig fejelte a kapu fölé.
    Az 50. percben — egy pécsi támadásnál — a csabai védők lesre játszottak. Asztalos partjelző nem intett, de a gólhelyzetbe került Palkovics a jobb kapufa külső élét találta el a háló helyett.
    Az 52. percben Kvasz Maklárit vágta fel. Vincze dr. a csabai védőnek is sárga cédulát mutatott.
    Az ellentámadásnál a kitörő Imrit Mérei mezénél fogva visszarántotta. Bizony ezért is járt volna egy sárga cédula! Vincze dr. ezt azonban elmulasztotta.
    Beszorultak a vendégek.
    A 60. percben Ambrus bombája süvített el a léc fölött, majd Schneider labdája kerülte el a jobb alsó sarkot.
    A 65. percben Kriskó ügyetlenkedett el jó helyzetet.
    A 72. percben Németh beadását Lengyel a levegőben úszva fejelte kapura, a vetődő kapus a felső léc segítségével hárított.
    A 74. percben Maklári fütty után rúgott érvénytelen gólt.
    A 80. percben Márton szabadrúgása elkerülte a jobb felső sarkot.
    A 84. percben Imri ívelt szabadrúgását Kriskó elvétette.
    A 89. percben Schneider robogott el a bal szélen, éles belövését Tallósi a jobb alsó kapufa tövénél szögletre vágta.

Jól kezdett a hazai csapat. A korán megszerzett vezetés azonban a pécsieket hozta lendületbe, akik egy szerencsés góllal ki is egyenlítettek.
    Szünet után nyomasztó fölényben játszott a csabai gárda. Támadásaikban azonban nem volt kellő átütő erő, a lövések rendre célt tévesztettek, sőt a hajrára visszaestek.
    A bányászok ügyesen védekeztek és a mezőnyben szemre szépen adogattak.
    Így a látottak alapján, a közepesnél alacsonyabb színvonalú és iramú mérkőzésen a vendégek rászolgáltak az egy pontra.