Békéscsabai Előre SC - Miskolci VSC 1 : 0 15:00

2023.02.18, 20:05 (szerk.: 2023.02.19, 20:40)
    Békéscsabai Előre - Miskolci VSC 1:0 (1:0)

Békéscsaba, 5000 néző
    V: Závodszky
    Békéscsabai Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel, Kiss, Kovács (Süle), Dobó, Moós, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    Miskolci VSC: Serfőző — Temesvári II, László, Buczkó, Temesvári I, Marosi, Jónás, Krompaszky, Pócsik, Molnár, Bálint (Kiss). Edző: Nagy György.

3. perc: Németh labdájával Dobó kiugrott a védők közül, és mintegy 11 m-ről a kapu mellé lőtt.
    14. perc: Száraz beadását Németh csak centiméterekkel lőtte mellé.
    30. perc: Németh 30 m-re a kaputól váratlanul lőtt kapura és erős lövése a meglepett Serfőző mellett a hálóban kötött ki. 1:0.
    40. perc: Dobónak az 5-ös sarkáról leadott lövését öklözte szögletre a miskolci kapus.
    65. perc: Óriási tömörülés a miskolci kapu előtt, Dobó háttal állva emelt kapura és a labda a felső lécről hullt a kapu mögé.
    73. perc: A középre húzódó Száraz tisztára játszotta magát, de a kifutó kapus mellett az üres kapu mellé lőtt.

A végig erős iramban lejátszott mérkőzés I. félidejében az enyhe mezőnyfölényben játszó békéscsabaiak irányították a játékot.
    Szünet után kiegyenlített játék alakult ki, mindkét csapat nyílt sisakkal, támadó szellemben játszott és különösen a II. félidőben változatos, izgalmas és helyenként színvonalas mérkőzést látott a közönség.
    A békéscsabaiak több gólhelyzetet dolgoztak ki, míg a mezőnyben jól játszó miskolci együttes egyetlen gólhelyzetet sem tudott összehozni a jól záró csabai védelem mellett.

Jó: Láza, Moós, Dobó, ill. Buczkó, Temesvári II, Marosi.

2-7. Békéscsaba 1 1 - - 1:0 2
    ...
    12-17. MVSC 1 - - 1 0:1 -

Népsport, 1969. március 3. (Arcanum DT)
    A salakpályán

Az időjárás keresztülhúzta azt az elképzelést, hogy az idénynyitó Bcs. Előre - Miskolci VSC NB I/B-s labdarúgó-mérkőzést a Kórház utcában, a füves pályán rendezik meg.
    A találkozóra - a salakos edzőpályán kerül sor.
    Éppen ezért azt tanácsoljuk a szurkolóknak, hogy a nagy tolongás elkerülése végett - ezúttal korábban menjenek ki a pályára.

Békés Megyei Népújság, 1969. március 1.
    Megérdemelt győzelem az idénynyitón
    Bcs. Előre - Miskolci VSC 1:0 (1:0)

Már a kora délutáni órákban sűrű sorokban özönlött a közönség a Kórház utcai pályára, hogy tanúja lehessen a Bcs. Előre első hazai NB I/B-s mérkőzésének.
    Ötezer néző harsány biztatása mellett futott ki a két csapat a lehetőségekhez képest jól előkészített salakpályára.
    A találkozó megkezdése előtt az Előre B-közép zászlóval kedveskedett a hazai gárdának.

Závodszky játékvezető sípjelére így álltak fel a csapatok.
    Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel. Kiss, Kovács (Süle), Dobó, Moós, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    MVSC: Serfőző — Temesvári II, László, Buczkó, Temesvári I, Marosi, Jónás, Krompaszki, Pócsik, Molnár, Bálint (Kiss I). Edző: Nagy György.

A hazai együttes nyomban támadólag lépett fel.
    Németh, majd Dobó lövése szállt a kapu mellé.
    A 6. percben Láza önfeláldozóan mentett Jónás elől.
    A 14. percben Németh a kapu előtt keresztbe vágta a labdát.
    A másik oldalon Molnár fejese szállt mellé.
    A 30. percben Moós labdáját Németh mintegy 30 m-ről kapura bombázta és a labda a meglepett kapus mellett a bal felső sarokba vágódott, 1:0.
    Egy perccel később Dobó lövését öklözte ki Serfőző.
    Az 53. percben Krompaszki labdáját Tóth csak másodszorra tudta védeni.
    Dobó az oldalhálát találta el, majd a 65. percben a kapunak háttal állva leadott lövése a felső lécet súrolva hagyta el a játékteret.
    A 75. percben Száraz óriási gólhelyzetben csúnyán mellédurrantott.
    A 78. percben Jónás alig lőtt mellé.
    Az Előre győztes gólja. Serfőző kapus a földön - Németh labdája a hálóban. (Fotó: Demény)

Első NB I/B-s mérkőzésükön remekül kezdtek a csabaiak, nagy iramot diktáltak. A vasutasok csak szórványos lefutásokkal kísérleteztek - eredménytelenül. A gól után a vendégek védelme többször zavarba jött és ekkor jónéhány szabálytalanságot vétett.
    Fordulás után az Előre kissé kiengedett. Ekkor a miskolciak többet kezdeményeztek, de támadósoruk csak a 16-osig jutott el. A hajrában erősíteni tudott a hazai csapat, s ha csatárai nem kapkodják el a helyzeteket, akár három góllal is nyerhettek volna.
    Összegezve: jó iramú, kemény mérkőzésen a többet támadó lila-fehér együttes megérdemelten nyert.

Jók: Szűcs, Láza, Kvasz, Kiss, Németh, Moós, ill. László, Temesvári I, Jónás.
    Závodszky jól vezetett.

Nyilatkozatok:
    Pillér Sándor: Nagyon örülök, hogy győzelemmel estünk át a „tűzkeresztségen” Ha a csatárok nyugodtabbak, több gólt is lőhettünk volna.
    Nagy György: Ilyen talajon nem lehet játszani!