Kecskeméti FC - Előre FC Békéscsaba 3 : 1 17:00

2015.12.26, 21:29 (szerk.: 2015.12.27, 16:57)
    Emberhátrányban is nyert a hazai csapat

1500 néző (futballévkönyv 2000: 1200 néző)
    Vezette: Bukovics József (Kalmár László, Fridély Gábor)
    Kecskemét: Czigoth Zsolt 6 - Baranyai Tibor 6, Vaskó József 7, Kollár Zsolt 6-2=4, Gabala Krisztián 6 - Jenei Sándor 6, Váczi Zoltán 8, Pintér Attila 6, Kalina Tibor 6 (Tóth Attila 86. p.)- Kislőrincz György 7, Török László 6 (Gyánó Szabolcs 6, 36. p.) Edző: Nagy László
    Békéscsaba: Matkó Zsolt 6 - Czipó Zoltán 6 - Szeverényi Péter 7, Futaki Krisztián 5 - Boros Richárd 4 (Simon Attila 6, 33. p.), Valentényi Viktor 7, Balogh József 5, Kovács Tibor 5 (Ursz József 67. p.) - Balog Zsolt ?, Takács Gábor 5 (Fórizs Sándor 62. p), Czifrák András 6 Edző: Paróczai Sándor
    Gól: Török 13. p. ; Kislőrincz 43. p. 11-es ; Váczi 56. p. ill. Balog 24. p.
    Sárga lap: Boros 29. p. , Kollár 49. p.
    Kiállítva: Kollár 53. p.

11. p. : Váczi éles szögből leadott lövését fogta remekül Matkó.
    12. p. : Kalina két védőt is kicselezett, de 12 méteres lapos lövését a kapus nagy vetődéssel hárította.
    13. p. : Váczi remek labdával indította a bal oldalon Pintért, aki az alapvonalról visszagurított és Török félfordulatból, ballal 10 méterről a léc alá bombázott, 1-0.
    18. p. :Kalina tört kapura, 12 méterről lőtt, a labda a bal kapufáról az alapvonalon túlra pattant.
    24. p. : Kecskeméti támadás után a vendégek kontrájánál kissé elaludt a hazai védelem. Balog szinte az alapvonalról lőtte ki a hosszú sarkot, 1-1.
    43. p. : Váczi két védő kötött tört kapura, mire a 16-oson belül lerántották. A bíró ezt még nem látta, de néhány másodperc múlva Kalina elbuktatásáért már 11-est adott. A büntetőt Kislőrincz értékesítette, 2-1.
    53. p. : Kollár ütközött a félpályánál. Úgy tűnt, nem történt szabálytalanság, de a játékvezető sárga lapot adott a kecskeméti játékosnak, aki - miután ilyen kártyája már volt - ezzel a pirosat is kiérdemelte.
    56. p. : Váczi remekül ugrott ki a az egymásra váró védők között, majd a jobb alsó sarokba lőtt, 3-1.
    75. p. : Váczi átadását Gyánó jobbal ,kapásból a kapufa mellé vágta.

A nagy hőségben hazai rohamokkal kezdődött a mérkőzés. Néhány próbálkozás után egy szép akcióból vezetést szerzett a KFC. A csabaiak erejéből már csak a kontrákra futotta. Majd a 24. percben Balog váratlanul egyenlített. A félidő hajrájában büntetőből ismét a hazaiak szereztek vezetést.
    Kollár kiállítása után néhány perccel növelte előnyét a hazai gárda. A vendégek ezután sok adogatással igyekeztek az emberelőnyüket érvényesíteni, de helyzetet sem igen sikerült kialakítaniuk.

Nagy László: - Végigtámadtuk a mérkőzést, még emberhátrányban is gólt szereztünk.
    Paróczai Sándor: - Nem tudtuk kihasználni emberelőnyünket.

1. Kecskemét 2 1 1 - 4-2 4
    2. Békéscsaba 2 1 - 1 3-3 3

A Békés Megyei Hírlap tudósítása szerint a békéscsabaiak gólszerzője Balogh (Balogh József), a Futballévkönyv 2001/I szerint Balog Zs. (Balog Zsolt)