2017.09.30, 21:51 (szerk.: 2017.10.01, 12:15)
    Paks, 600 néző. V: Kiss B. (Varga L., Kispál)
    Paks: Kovácsevics- Kósa, Jenei, Éger, Barna- Ignácz, Bábik (Csernijenko, 69.), Kiss M. (Orosz, 69.), Mersich- Juhász (Nikolov, 66.), Fejes. Edző: Bőzsöny János
    Érd: Elbert- Jakab, Versits, Kult- Bagi (Ócsai, 87.), Horváth, Tolnai, Dukon (Máté, 79.), Somogyi- Varga (Bernáth, 69.), Süveges. Edző: Kozma Mihály.
    Sárga lapok: Tolnai a 35., Bábik a 4L, Jenei az 50., Éger a 73. percben.
    Szögletarány: 10:2.
    A 20. percben Süveges balról belőtt labdáját Tolnai 8 méterről pörgette a kapu mellé.
    Szünet után, az 53. percben Versits próbálta becsúszva szerelni Juhászt az érdi tizenhatoson belül. A 11 -es gyanús belépőt a közelben helyezkedő Kiss játékvezető szabályosnak minősítette. Két perccel később Kiss 22 méteres, jobb alsó sarokba tartó szabadrúgását védte Elbert. A 60. percben Juhász indította Ignáczot, a középpályás 14 méteres lövését Elbert vetődve hárította, Ignácz ismétlése pedig a kapu fölé szállt. Az ellentámadásánál Varga tette mellel maga elé a labdát, majd 18 méterről, fordulásból a felső lécre bombázott. A 66. percben Bagi jobbról ívelt középre, Süveges pedig a hazai védőket megelcteve nyolc méterről a hosszú sarokba csúsztatott. 0-1. A 85. percben Horváth 18 méteres szabadrúgása a felső lécet érintette.
    A hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, rövid passzokkal „operálva” sorra vezették támadásaikat, ám a rengeteg átadási hiba miatt mezőnyfölényük meddőnek bizonyult. A vendégek megszállták térfelüket, és gyors kontrákból, illetve pontrúgásokból veszélyeztették a paksi kaput.
    Szünet után nagy lendülettel kezdett az ASE. Továbbra is a rövid passzos játékot erőltetve, a széleken próbáltak a Duna-partiak az érdi védelem mögé kerülni. Az atomosok gólhelyzetig ugyan többször is eljutottak, a befejezésekbe rendre hiba csúszott, így szórványos, ám annál veszélyesebb kontráiból - törvényszerűen - a vendégcsapat szerzett vezetést. Az utolsó húsz percben azután hiába szorította kapuja elé ellenfelét a Paks, az érdiek állták a „sarat”. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének. Jók: Mersich, Kosa, Éger, illetve Süveges, Bagi, Kult, Elbert, Horváth.
    Bőzsöny János: — A nagy erőlködésnek nyögés lett a vége.
    Kozma Mihály: — Most emelem meg képzeletbeli kalapomat játékosaim előtt, hetek óta nagyszerűen küzdenek. Úgy érzem, korrekt játékvezetés mellett megérdemelten győztünk.

Forrás: Tolnai Népújság, 1998-04-16