Ferenczvárosi TC - MUE 1 : 0

2021.09.13, 15:54 (szerk.: 2021.09.13, 16:20)
    Ferenczvárosi Torna-Club I. 1 : 0 győz a Magyar Úszó Egylet I. ellen

A M U. E. kezd s rögtön erélyesen támad. Az első félidőben általában inkább a M U. E. támad, mint a F T. C. Különösen az első félidő közepéig volt így, a míg Péczelyt harczképtelenné tették ellenfelei. Ezt aztán némileg az egalizálta, hogy a bíró Bródyt rövid időre kiállította a játéktérről.

Változatos játék közben 0 : 0 eredménnyel végződött az első félidő

A második félidőben erejét megfeszítve fog táma­dásba a F. T. C. Óriási tempóban, nagy hévvel támadják a M. U. E kapuját, de Holics, Csüdör, Bienenstock áttörhetetlen védelmet alkotnak. Végre a 20. perczben Borbás hatalmas rush-el lerohan, centerezi a labdát, a melyet Kovács „kapásból“ gyönyörűen küld a M. U. E. hálójába. A M. U. E. a kapott goalért hasonlóval akar revanchot venni, de minthogy czélja nem sikerült s a F. T. C. sem csinált több goalt, — a mérkőzés 1 :0 végződött a F. T. C. javára.