Érdi Sport - Komlói Bányász SK 1 : 0 17:00

Érdi Sport: Elbert 0 - Mérey 5, Hosnyánszky 6, Kult 6 - Nikolov 5, Vaskó 6, Bernáth 5 (Németh J. 5, 58. p.), Kóczián 6 (Filó -, 74. p.) - Németh R. 5, Gyura 6, Hoffmann 6 (Nagy P. -, 66. p.). Edző: Kozma Mihály
    Komlói Bányász: Herbert 7 - Mosonyi 5, Augustin 5, Halász 5 - Dömény (Schuszter 5, Dárdai B. 5, Geisz .4 (Kolesánszky -, 62. p.) - (Varga Zs. 5, Gálffy 5 (Páva -, 78. p.) , Szabó Zs. 5 (Orlovics 4, 36. p.). Edző: Dárdai Pál.
    Szögletarány: 5-6 (4-32).
    Sárga lap: Kóczián (73. p., megrúgta Orlovicsot), Dárdai B. (81. p., kettős szabálytalanságért), Páva (85. p., buktatta Filót).
    13. perc: Kócziánnak „feltűnt”, hogy hazai pályán játszik, így aztán a 16-oson kívülre lövésre szánta el magát. A labda a jobb felső sarok fölött hagyta el a játékteret.
    39. perc: Gyura lesgyanús helyzetben hatalmas lehetőséget puskázott el. Herbert ugyanis nem azt figyelte, mit lenget a partjelző, hanem a kapujától mintegy 10 méterről lábra vetődve megkaparintotta a labdát.
    45. perc: Németh R. került helyzetbe, mintegy 14 méterről lőtt, a jobb kapufa tövénél Herbert szögletre tolta a labdát.
    50. perc: A jobb szélen Nikolov elhúzőtt, majd beadott. Gyura perdítését Herbert látványos vetődéssel mentette, de pont Hoffmann elé került a labda, aki 12 méterről az üresen maradt kapuba lőtt (1-0).
    71. p.: Németh R. olyan hatalmas helyzetet hagyott ki, amit minősíteni nehéz, büntetni csak edzői szigorral lehet.
    A hazaiak alakítottak ki veszélyesebb helyzeteket, a komlóiak nem nagyon riogatták az érdi kapust. Maga a gól azonban a vendégek számára szerencsétlen szituációból született, a baranyaiak többet is tehettek volna a pontszerzésért az inkább a középpályán zajló mérkőzésen.
    Kozma Mihály: -Mi tettük nehézzé a meccset. Hatalmas helyzeteket hagytunk ki, de ez egy alakulófélben lévő csapatnál talán elnézhető.
    Dárdai Pál: -A második félidőben fegyelmezetlenül és lélektelent ját- ' szőttünk, ezzel felhoztuk az érdi csapatot.

Forrás: Új Dunántúli Napló, 1999-08-16