A kellemetlen szél tönkretette a játékot és segített megtörni a Vasas ellenállóképességét
    Góllövő: Cseh, Titkos, Cseh, Cseh, Cseh
    Hungária-út, 3500 néző. Bíró: Rubint.
    Hungária: Szabó — Weber, Mándi — Rebró, Kalmár, Sebes — Iglódy, Cseh II., Barátky, Titkos, Hires.
    Vasas: Bereczky — Szemere, Rózse—Vági, Burger, Kiss— Koszta, Egri, Küzdényi, Brunecker, Stanzl,
    A Vasas nem messze fut a kezdéssel. Weber fejese viszi vissza a labdát, mely Barátky, Sebes, Titkos lábán át vándorol Híres elé, aki elfut vele. A beadás elviszi Iglódy elé a labdát, aki lő is, de Bereczky kornerre tolja. Barátky fejesét már fogja a kapus s a kirúgás nyomán Koszta elfutna, de Sebes fellöki. Koszta szabadrúgására Szabó előrelép s a labda felette a kapufáról pattan vissza. Kalmár elhalássza a kapu elől s a Hungária támadások sora indul meg. A szél is erősen nyomja a Vasast, hogy csak az 5. percben tud Koszta ismét elfutni. Okosan tolja középre a labdát, Küzdényi azonban mellé továbbítja. A játék elég lanyha. A Hungária rosszul passzol, nem tudják játékosai a szél erejét beleilleszteni a játékukba. Valaki dühösen kiált be rájuk:
    — Mi az, lopjátok a napot?
    —Ugy!? Most már tudom, miért nem süt— üt a fejére más.
    A 10. percben jó a kombináció, de a végén a kifutó Bereczky csípi el a labdát, majd Cseh feje elől is ő szerzi meg. Sebes Híreshez játszik, a szélső nagyszerű helyzetbe kerül, de ront. Iglódy a kapufáig nyomul a labdával, emberbe akad a beadás, majd meg Barátky lövése is. Koszta elől Mándi haza játszik s utána ismét rendszertelenül száll a labda ide-oda. A 17. percben megint lefut Koszta, a vonalról gurít kapu elé, de a belsők elrohantak már s mögéjük gurul a labda. Ezek a Koszta lefutások szakítják csak meg a Hungária ostromát, amely azonban semmi komoly eseményt nem hoz. Mindössze a 23. percben kell Barátky lapos lövését fognia Bereczkynek. A további támadások is meddők, míg végre
    Titkos jut jó helyzetbe s a 16-osról rettentő lövést küld kapura, de a labda kívülről surolja a kapufát.
    Sebes lövése Bereczky kezében hal el, a következő helyzetet meg eltologatja a Hungária csatársor, végül Szemere kornerre rúg. Alig hárít a védelem, máris Iglódyt hozzák jó helyzetbe, de a szélső késik s megint sarokrúgás lesz csak az eredmény. Titkos hendsze szabadítja fel a hosszú ostrom alól a Vasas kaput. Koszta elfut, jól ad középre, Küzdényi azonban eldekázza a labdát, Brunecker meg nagy lyukat rúg. Titkos két lövése a válasz a 30. percben, majd a frissen futó Kosztát Weber szereli. Jó adogatás kezdődik erre. Végül is Sebes, Kalmár. Híres uton vándorol a labda, a szélső bead, de a védelem Titkost szereli.
    A labda azonban ott ugrik a 16-on belül a 33. percben.
    A két bekk és Cseh küzd érte, a csatár meg is rugja s Szemere lábáról a kifelé tartó Bereczky felett a hálóba ível az első gól. (1:0),
    A nézők nem igen tudják, hogy ki a gól szerzője. A hungaristák gratulálnak Csernek, a Vasas játékosok nem üdvözlik Szemerét! A Hungária azonban tovább is nyomasztó fölényben van. A Vasas védelem egyre nehezebben állja az ostromot. A 36. percben balra száll a labda, a nagy lendülettel rohanó
    Titkos elviszi Szemere mellett s Bereczky már hiába megy eléje, mert mellette a hálóba vágódik a labda. (2:0).
    A hungaristáknak nincs elég idejük az örömre. Máris támad a csapat, Cseh a 16-on belül terem. Bereczky ráfut, a csatár a kapust is kicselezi s a kapuba rohanó
    Szemere lábai között gurítja a jobb sarokba a harmadik gólt. (3:0). 37. p.
    Tehát négy perc telt csak el az első gól rúgásától! A Hungária tovább támad. Kétszer lesállás akasztja azonban meg a kapu közelében. Már a 45. percben jár a mutató, mikor
    Titkos ívelten centerez. Cseh kapásból a jobb sarokba vágja a félidő utolsó, de a mérkőzés legszebb gólját. (4:0).
    A kezdés után nyomban szünetet jelez a játékvezető.
    Némi mezőnyjáték után a Vasas kornert rúghat. A védelem kifejeli a labdát Küzdényi elé, aki kapu mellé küldi. Most Stanzl visz támadást — nem a régi még s az első félidőben meg is sérült —, de a döntő pillanatban kornerre szerelik. A Vasas erősen küzd, Koszta jó centerét Szabó húzza le, de lassanként a Hungária is támad. Híres beadása a kapusé, majd Barátky lábáról csúszik kapu mellé a labda, a 13. percben pedig Titkos nagy lövését kell védenie Bereczkynek. A 17. percben Stanzl kapna labdát, de lesben áll. Rúgás után Titkos faultol, erre Koszta hendszel. Egészen lanyhán megy a játék, semmi érdekesség nincs benne. Mindössze Küzdényi lövését kell fognia Szabónak, de a földi el is csípi a bőrt. Utána azonban Hungária-fölény alakul ki. A Vasas támadó lendülete két kornerben jelentkezik még, hogy azok eredménytelenségével elmúlljon. Csak Rebró hendsze után kerül ismét a kapu közelébe, de megint csak kornerig viszi. A 34. percben van ez már s egészen ellaposodik a játék.
    A Hungária csatársorából is hiányzik a lendület, tologat csak, mikor a 40. percben hirtelen nagy erővel lő kapura Titkos. A labda a vetődő Bereczky melléről visszapattan s az ott termő, szemfüles Cseh nagy flegmával a bal kapufa mellé pöccinti a hálóba. (5:0).
    A gól után Egry szép lövése esemény még, különben nincs jelentős pillanat.