BFC Siófok - Hungary 0 : 1 18:00

1. BFC Siófok - Magyarország 2006

2013.11.26, 15:12 (szerk.: 2017.06.29, 13:14)
    Király Gábort a magyar labdarúgó válogatott elsőszámú kapusát visszarendelte Angliába klubja, a Crystal Palace, ezért helyette Kemenes Szabolcs, az FTC fiatal hálóőre vesz részt a szerda-csütörtöki siófoki edzőtáborozáson.
    A múlt heti bejelentés szerint Bozsik Péter kiszemeltjei kedden délután találkoznak a Puskás Ferenc Stadionban. Szerdán egy, csütörtökön két edzésük lesz a Balaton-parti másodosztályú klub stadionjában, majd csütörtökön 18 órától kétszer 60 perces gyakorló mérkőzésre is sor kerül a Siófok FC, illetve a Kaposvár ellen. Ezekre a hírverő találkozókra a belépés ingyenes lesz.

Az edzőtáborozás pénteken délben ér véget.

Az MLSZ értesíti az érdeklődőket, hogy kedden délután 17.45 órától kb. 20-30 percen keresztül állnak a sajtó rendelkezésére a Siófokra induló játékosok, a Puskás Ferenc Stadion toronyépülete előtt, kötetlen formában. A csütörtöki mérkőzésekre természetesen minden sajtóbelépő érvényes!

2011.04.05, 11:10
    Válogatott edzőtábor Siófokon Két edzőmeccs Siófokon
    - Mind lélektanilag, mind szakmailag jó tapasztalatokat szereztem májusban a két dunavarsányi edzőtáborozás során, ezért úgy döntöttem, lehetőséget kérünk a folytatásra. Függetlenül a nyári szünettől, s néhány korábbi jelöltem (például Huszti, Vadócz, Tóth Balázs) klubelfoglaltságától, ismét együtt tölt néhány napot az őszi Eb-selejtezőkre készülő keret Siófokon - nyilatkozta Bozsik Péter, a labdarúgó válogatott szövetségi kapitánya.Az együttes tagjai kedden 18 órakor találkoznak a Puskás Ferenc-stadionban, szerdán két, csütörtökön egy edzés lesz a Siófok FC stadionjában, majd szintén csütörtökön 18 órától ugyanitt két, egyenként 60 perces edzőmérkőzésre kerül sor, előbb az NB II-es házigazdák, majd az élvonalbeli Kaposvár ellen.

Augusztusban a Villarreal és Ausztria ellen - Az MLSZ vezetése úgy döntött, hogy az edzőmeccseket belépődíj nélkül, ingyenesen lehet megtekinteni, s mivel szerdán és csütörtökön is szünet van a világbajnokságon, nagyon bízunk a Balatonon nyaralók érdeklődésében, szurkolásában - jegyezte meg a programmal kapcsolatban Magyar Zoltán, a válogatott technikai igazgatója.A Siófokon készülő keret névsora:

Kapusok: Király Gábor, Végh Zoltán, Fülöp Márton
    Védők: Fehér Csaba, Nikolov Balázs, Sebők Vilmos, Koller Ákos, Tóth András, Vaskó Tamás, Lőw Zsolt
    Középpályások: Polonkai Attila, Bárányos Zsolt, Farkas Balázs, Molnár Balázs, Zováth János, Dárdai Pál, Simek Péter, Leandro
    Támadók: Sowumni Thomas, Szabics Imre, Torghelle Sándor, Gera Zoltán, Czvitkovics Péter, Priskin Tamás

Bozsik Péter gárdája legközelebb augusztus 12-én Budapesten fogadja a BL-elődöntős spanyol Villarealt, majd négy nappal később Ausztria ellen játszik barátságos mérkőzést Grazban. Az Eb-selejtezők sorozata szeptember 2-án kezdődik Budapesten, Norvégia vendégszereplésével.

3. avatar: Ailton
    2010.07.23, 23:07
    Ma délután két hatvanperces mérkőzést játszott a háromnapos összetartás zárásaként a magyar válogatott. Az első találkozón a B-csapat ellenfele a másodosztályú Siófok, a másodikon az A-válogatott ellenfele az élvonalbeli Kaposvár volt.
    Az első kétszer harminc percig tartó találkozón Bárányos büntetőjével már a 7. percben megszerezte vezetést a Kemenes - Nikolov, Vaskó, Tóth A. - Farkas B., Zováth - Czvitkovics, Bárányos, Leandro - Oláh, Priskin összeállításban szereplő magyar válogatott. A gól után sokáig semmi érdemleges nem történt a pályán, az első, félórás félidőben unalmas mezőnyjátékot láthatott a közel 1500 néző a siófoki stadionban. A tűző napsütésben a két kapusnak nem akadt védenivalója. A Bozsik-csapat - a tizenegyes magabiztos értékesítésén kívül - egyetlen Priskin lövéssel veszélyeztetett ekkor. A második félidőben is egyenrangú ellenfélnek bizonyult a Balaton-parti gárda, a hajrára aztán kétszer is Priskin került nagy helyzetbe, de a hazaiak kapusa, Hegedűs mindkétszer mentett. Az első mérkőzésen minimális különbségű győzelmet aratott a válogatott.
    A második mérkőzésen már meggyőzőbb játékot mutatott a Végh - Sebők V. - Fehér Cs., Koller, Lőw - Sowunmi, Dárdai, Molnár B., Polonkai - Waltner, Gera összeállítású csapat. Az élvonalbeli ellenféllel szemben a 24 fős keret tapasztaltabb tagjai kaptak lehetőséget, köztük hat légiós is helyet kapott. Dárdai révén már a 7. percben előnyhöz juthatott volna a válogatott, ám a 14. percben Sebők már pontosabban célzott, 1-0! Újabb öt perc múlva már 2-0- állt az eredményjelzőn, Milinte hibáját a szemfüles Sowunmi használta ki. A második félidőben aztán Gera tizenegyesből növelte tovább a válogatott előnyét, három perccel később pedig ismét a WBA játékosa volt eredményes. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy az utolsó negyedórában már Végh kapusnak is akadt dolga, végül megóvta a góltól a kapuját. A magyar válogatott így öt rúgott góllal kapott találat nélkül zárta a háromnapos összetartást.

4. avatar: Ailton
    2010.07.23, 22:16
    akit beadtam, őket véltem felismerni. A 7-es szerintem Ladóczky,a honlapon is ő a 7-es, de nem vagyok benne 100 százalékig biztos, úgyhogy nem adom be. De bfcsanyit (Vörös Sándor) kellene megkérdezni, ő tuti felismerné őket. Nem tudom még él a mél címe (bfcsanyi26@citromail.hu), mert a honlapja megszűnt.

5. avatar: Ailton
    2010.07.23, 21:40 (szerk.: 2010.07.23, 21:42)
    Hegedűst, Kecskést és Tusorit felismerem a játékoskijárós képen. Plusz a meccsjeleneteknél ott van Forgács.

6. avatar: magyarfutball.hu
    2010.07.23, 19:32 (szerk.: 2010.07.23, 19:34)