Eger, 800 néző. V: Juhos.
    ESE : Czeglédy — Nagy A., Csendes, Csató, Jávorszki — Vadicska, Lehnert, Vojtekovszki — Berecz, Kanyok, Nagy G. Edző: Kiss Tibor
    Bag: Erdélyi — Fekete, Róza, Ecker, Fehér — Tóth R, Soós, Tamás, Puskás — Magyar, Szaszovszky. Edző: Vépi Péter
    Csere: Nagy G. helyett Kormos a 76., Kanyok helyett Bud a 81. percben.
    Gólszerzők: Vojtekovszki a 18., Berecz a 22., Lehnert az 51., Vojtekovszki az 55., Kanyok a 73., Vojtekovszki a 75., Kormos a 77., Lehnert a 86. percben.
    Sárga lap: Csató a 24., Fekete a 25., Róza a 48., Fehér a 87. percben.
    Kiállítva: Tóth P. (ütésért) a 80. percben.
    18. perc: Vojtekovszki a jobb összekötő helyén 11 méterről emelt a kapus felett a hálóba, 1-0.
    22. perc: Nagy G. átadását a bal szélen érkező Berecz két lépésről vágta a kapuba, 2-0.
    51. perc: Lehnert 15 méterről laposan gurított a bal sarokba,
    3-0.
    55. perc: kontratámadás végén Vadicska labdáját Vojtekovszki a jobb összekötő helyéről, 13 méterről lőtte a kapuba,
    4-0.
    73. perc: Vojtekovszki ívelt át a hosszú oldalra, ahol Kanyok előrevetődve, közelről fejelt a hálóba, 5-0.
    75. perc: Vojtekovszki a jobb szélen feltűnve a bal sarokba továbbította Nagy G. átadását, 6-0.
    77. perc: Kormos középen pár lépésről gurított a kapuba, 7-0.
    86. perc: Kormos lövésébe még bele ért a kapus, de a bal saroknál Lehnert beljebb segítette a labdát, 8-0.
    Minden mindegy alapon érkezett Egerbe a Bag, hiszen már korábban búcsút mondott a másodosztálynak, így legfeljebb csak a becsületük forgott kockán. A vendégek két abszolút ziccer után visszabújtak a csigaházba, s az ESE nem is kérette magát, gyors egymásután biztos vezetéshez jutott. Ezt követően a hazaiak hiába szőtték támadásaikat, a befejezéssel adósak maradtak. A második félidőben aztán már nem (bag)atellizálta el a dolgot az Eger, s bár védelme helyenként szellősnek bizonyult, kapuját érintetlenül megőrizte, viszont a másik oldalon nem kímélte a hálót. A mérkőzés utolsó fél órájában — nem túlzás -, három osztálynyi különbség volt a két csapat között, s bár ritkaság- számba megy, ám a látottak alapján nem túlzott a nagyarányú egri győzelem.
    Jók: Vojtekovszki, Lehnert, Vadicska, Berecz, Nagy G., illetve senki.
    Kiss Tibor: — Másfél év kontármunkájának isszuk a levét. Gratulálok a csapatnak a sziporkázó játékhoz.
    Vépi Péter: — Ez a játékosállomány az NB III-hoz is kevés.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1993-06-14