Budafoki MTE-Törley - Kecskeméti SC 4 : 2 17:00

2018.02.10, 18:27
    Erős volt a pezsgő a KSC-nek
    BMTE-TÖRLEY—KECSKEMÉTI SC 4—2 (1—1)
    Budafok, 1200 néző. Vezette: Kovács M. (László J., Molnár II.J)
    Budafok: Hegyesi — Varró, Nagy, Csiba, Szabó V., Bátyi, Farkas, Hídvégi, Takó (Bősze a szünetben), Tompos, Ungi (Sírmán a szünetben). Edző: Sárközi Lőrinc.
    KSC: Erdei — Kátai, Barna, Kovács, Babis, Torbavecz, Gazdag (Mag a 73. percben), Joszt (Csorba a 73. percben), Márton, Varga, Florin. Edző: Losonczy László.
    Sárga lap: Hídvégi a 28., Csiba a 38., Márton a 60, Varga és Tompos a 66. percben.
    Kiállítva: Babis a 20. percben.
    1. perc: Farkas átadását Tompos a kifutó Erdei mellett lőtte a hálóba. 1—0.
    15. perc: Joszt a legurított szabadrúgásból óriási gólt lőtt a budafoki kapu bal oldalába. 1—1.
    51. perc: Szögletrúgás után Hídvégi fejjel küldte a labdát a kecskeméti kapuba. 2—1.
    55. perc: Farkas a 16-oson belül mellel tette maga elé a labdát és a kapu bal sarkába helyezte. 3—1.
    59. perc: Torbavecz magasra felugorva fejelte a labdát az elmélázó kapus mellett a budafokiak kapujába. 3—2.
    62. perc: A kecskeméti védők határozatlanságát Tompos használta ki, amikor bal lábas éles lövése a hálóban kötött ki. 4—2.
    A gyorsan megszerzett hazai vezetés után Kátai egyenlíthetett volna, de lövése elkerülte a kaput. Néhány ügyes budafoki támadást követően váratlanul a kecskemétiek egyenlítettek. Babis túl szigorú kiállítása azonban megpecsételte a sorsukat. A vendégek csupán küzdőszellemmel nem tudták kiegyenlíteni a hazaiak létszámfölényét. Ennek tulajdonítható, hogy a budafokiak lényegesen több támadást vezettek, míg a kecskemétiek csak ritkán jutottak el az ellenfél kapujáig.
    Kitűnt: Farkas, Tompos, Hídvégi, illetve Kátai, Barna.
    Sárközi Lőrinc: „Elég nehezen született meg ez a számunkra kötelező győzelem, de végül is megérdemelten nyertünk.”
    Losonczy László: „Csapatom korán megfogyatkozott, s ez döntött.”

Forrás: Petőfi Népe, 1992-04-27