Szolnoki MÁV MTE-Bag 2-0 (1-0)
    Szolnok, 1500 n., v.: Holczimmer (Aczél, Szekeres)
    Szolnok: Ladányi-Kántor, Ágh, Földi-Hegedűs, Moldván, Lajkovics, Horváth-Bontovics, Rostás, Tóth. Mb. edző: Moldván Miklós
    Bagi SE: Lippai-Mészáros, Balogh, Rózsavölgyi S., Mayer-Lénárt, Nagy, Ecker-Magyar, Borgulya, Farkas. Edző: Both József
    Csere: Farkas h. Rósner 21., Földi h. Rózsavölgyi 45., Hegedűs h. Pethő 70., Magyar h. Győri 74. percben
    Gólszerző: Ágh (szöglet utáni fejesből) 10., Bontovics (jobb oldali beadás után három méterről) 81. percben
    Sárga lap: Lajkovics 36., Rózsavölgyi L. 47., Mészáros a 79. percben Piros lap: Lippai (a kitörő Bontovics buktatásáért) 20. percben
    10. perc: Rostás szögletet csavart be a jobb oldalról a rövid sarokra, ahonnan az előre lopakodó Ágh az alsó sarokba bólintott, 1-0.
    16. perc: Farkas a félvonalról futott versenyt Ágh-al, a tizenhatos vonalánál
    lövéshez jutott, a lapos labdát Ladányi lábbal mentette.
    20. perc: Ladányi kirúgásával Bontovics nyargalt a kapu felé, az eléje kifutó
    Lippai valósággal „letaglózta’ ’ őt a lövés pillanatában. Holczimmer bíró némi késedelemmel felmutatta a piros lapot, a tartalékkapus Rósner Farkas cseréje után állhatott a háló elé.
    42. perc: Borgulya szabadrúgása kipattant a kapusról, a gólra éhes Nagy elől Moldván mentett önfeláldozóan.
    45. perc: Lajkovics tizennégy méterről a bal sarok mellé vágta Tóth mesteri átadását.
    63. perc: A jobb oldalon felfutó Mészáros előreívelését Nagy a tizenegyes tájékáról két védő közül alig fejelte mellé.
    71. perc: A védőkről lepattant labdát Horváth estében helyezte Rósner kezébe.
    81. perc: Rostás jobb oldali beadását Bontovics gyötörte három méterről a hálóba, 2-0.
    Már kezdetben támadólag lépett fel a Szolnok, ám a korai gól után a vendégcsapat is kitámadott, és látványos küzdelmet láthatott a szépszámú közönség. Érthetetlen módon a kiállítást követően a hazaiak bokrosodtak meg, láthatóan zavarta őket az emberelőny. Moldván mester jó érzékkel cserét eszközölt a szünetben, de attól sem lett sokkal gördülékenyebb a csapatjáték. Rostás keveset vállalt, szinte csak a pontrúgásoknál vétette magát észre, a két ék, Bontovics és Tóth keresztirányú mozgása hiányzott ah
    hoz, hogy fellazuljon a bagi védelem. Szerencsére a Kántor-Lajkovics-Ágh hármas biztosan állt a lábán, hatalmas munkát vállalva meghiúsították a vendégek egyenlítési kísérleteit. A küzdőszellemre nem lehetett panasz, ellenben a játékra, a látványosságra sokkal inkább. Talán az ellenfél gyámoltalanságának köszönhető, hogy a győzelem nem maradt el. És ez a legfontosabb pillanatnyilag.
    Jók: Ágh, Kántor, Lajkovics, illetve Rózsavölgyi S., Ecker, Nagy.
    Moldván Miklós: - Az akarással nem volt probléma, a játékban azonban visszaestünk az elmúlt fordulóhoz képest.
    Both József: - A soron következő második mérkőzésünket döntik el a találkozó elején, de sajnos nem az ellenfelünk.
    Ifi: Sz. MÁV MTE-Bag 3-0(1 -0) Gólszerző: Varga 2, Kohári.
    Serdülők: Sz. MÁV MTE-Bag 2-0 (1-0) Gólszerző: Fedor, Erdélyi.

Forrás: Új Néplap, 1991-09-16