Kecskeméti SC - Kecskeméti TE 1 : 3 14:00

2017.09.29, 19:04 (szerk.: 2017.09.29, 19:29)
    Kecskeméti SC - Kecskeméti TE 1—3 (0—2)
    Kecskemét, 3500 néző. Vezette: Gutágh B., Kanyecz.
    KSC: Erdei — Bukó, Babis, Tóth F. (Safranyik a 33. percben), Kovács — Hoffmeister, Pauk, Kiss F., Rácz— Balogh (Valter a 67. percben), Balla. Edző: Pataki Tamás.
    KTE: Tasnádi A- Endre, Pataki, Boronkai (Bálint T. a 64. percben), Nagy — Laczkovics (Lipők a 74. percben), Dumitru, Kurucz — Fütyü, Horváth, Berki. Edző: Sz. Tóth Antal.

Sárga lap: Hoffmeister a 15., Rácz a 56., Endre az 59., Nagy a 84. percben..
    Piros lap: Pataki a 68., Bukó a 78. percben.
    1. perc: Pauk jobb oldali beadását Rácz előrevetődve szorongatott helyzetből a léc fölé - fejelte.
    5. perc: A jobb oldalon, a kaputól mintegy 25 méterre, Berki váratlanul lövésre szánta el magát és a jól eltalált labda védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba. 0—1.
    16. perc: Pauk futotta le a védőket, de késlekedett és lövésébe Tasnádi belevetődött. A kapusról felpattant labdát Rácz a léc fölé fejelte.
    20. perc: Horváthot buktatták a kaputól. 18 méterre. A szabadrúgást Berki a sorfal fölött a jobb felső sarokba csavarta. 0—2.
    24. perc: Rácz előtt nyílt gólhelyzet, de lövés helyett a 11-es ponton elcsúszott.
    31. perc: Laczkovics már Erdei kapust is kicselezte, de balra sodródott és beadás helyett a szöget jól záró Erdei kapusba lőtte a labdát.
    48. perc: Fütyü egészen az 5-ösön belülre cselezte magát, lövés helyett visszágurított és odalett a gólhelyezet.
    53. perc: Két KTE-védő a 16-oson belül összefutott, Tasnádi későn indult ki és Rácz a hálóba pöckölte a labdát. 1—2.
    68. perc: Balla ugrott ki és Pataki utána nyúlva lerántotta. A játékvezető Patakit kiállította.
    77. perc: Rácz lapos lövését fogta elvetődve Tasnádi.
    78. perc: A kiugró Horváthot Bukó hátulról felvágta és méltán érdemelte ki ő is a piros lapot.
    80. perc: Balla került gólhelyzetbe, de gyengén gurította az üres kapura és a védők kivágták a labdát.
    90. perc: Gyors KTE-ellentámadás indult a lila-fehérek kapuja elől, Dumitru vitte fel a labdát, remek ütemben ugratta ki középen Horváthot, aki az elébe futó Erdei fölött a léc alá emelte a labdát, 1—3.
    A helyi rangadó szép számú közönség előtt, a várt nagy küzdelmet hozta. A KTE a gyorsan szerzett vezetés után jobb középpályásai révén mezőnyfölényben játszott. Bár újabb gólhelyzetet nem tudtak összehozni, egy szabadrúgásból tovább növelte előnyét a lila-fehér együttes.
    \ A fordulás után a KTE tartani akarta az eredményt, és ennek következtében nagyon beszorult. Szinte egy kapura játszottak a kék-fehérek, bár időnként a KTE is vezetett veszélyes ellentámadásokat. Egy ilyen ellentámadásból lett Bukó kiállítása, majd az utolsó percben a KTE újabb, mérkőzést eldöntő gólja. A két együttes közül a lila-fehérek akarták jobban a győzelmet, meg is küzdöttek érte, így teljesen megérdemelten vitték el a Széktóí stadionból a 2 .pontot. |
    Kitűnt: Babis, Rácz, illetve Tasnádi, Nagy, Dumitru, Horváth, Berki.

Forrás: Petőfi Népe, 1990-10-08