Újpesti Dózsa SC - Budapesti Honvéd SE 2 : 2 16:15

2016.11.24, 22:11 (szerk.: 2016.11.24, 22:11)
    Emberhátrányban egyenlítettek a kispestiek

Ú. Dózsa—Bp. Honvéd 2—2 (1—0)

Alacsony színvonalú játék után a 23. percben megszerezte a vezetést az Újpest: Steidl nagyszerűen adta vissza a labdát Kissnek, aki közelről nem hibázott (1—0). A 35. percben Kardos a 16-oson belül lerántotta Esterházyt, a jogos büntető elmaradt.

A fordulás után, a 47. percben, jóvátette hibáját a játékvezető; Árky gólhelyzetben buktatta Bodonyit, a büntetőt a sértett biztosan értékesítette. Az egyenlítés után a Honvéd sokkal veszélyesebben támadott, azonban a 68. percben Steidl 13 méterről a jobb felső sarokba bombázott (2—1). A 73. percben a már sárga lapos Garabát a játékvezető kiállította. Három nagy gólhelyzetet hagyott ki az Újpest, és ez megbosszulta magát. Az utolsó előtti percben Tóth óriási hibájából Kozma egyenlített (2—2).

Durvaságokkal teletűzdelt mérkőzésen a piros-fehérek szerencsésen szerezték meg az egyik pontot.

Jók: Kisznyér, Steidl, Kiss, illetve Paróczai, Bodonyi, Esterházy.

Népszava, 1983. március 31.

2016.11.24, 21:58 (szerk.: 2016.11.24, 21:59)
    Ú. DÓZSA—HONVÉD 2-2 (1-0)

Ú. Dózsa: Kollár — Szűcs, Kovács J. (Horváth, 46. p.), Sarlós, Tóth — Szebegyinszky, Kardos, Kisznyér, Steidl — Kiss, Árky.
    Honvéd: Andrusch — Paróczai, Kanász, Garaba, Varga — Gyimesi, Nagy, Dajka (Détári, 46. p.) — Bodonyi, Esterházy, Csehi (Kozma, 46. p.).

Népstadion, 25000 néző. Jv.: Hartmann.

Harmincnyolc perc elteltével már a Honvéd valamennyi cserejátékosa melegített — ez volt Komora Imre edző kritikája csapata teljesítményéről. De nem lehettek elégedettek az újpestiek sem, mert kocogós tempóban, elképzelés nélkül zajlott a játék, a kapusok békésen napfürdőzhettek. Ebben a szakaszban csak egyetlen akció zavarta meg a délutáni szendergést: Kardos és Steidl ügyes kombinációja végén Kiss Sándor — miként Bulgáriában, az olimpiai selejtezőn — hidegvérrel küldte a hálóba a labdát. (1-0)

A szünet után mintha két másik együttes folytatta volna a küzdelmet, végre valóban rangadóra emlékeztetett a játék. Az első fordulat akkor történt, amikor Árky teljesen fölöslegesen fellökte Bodonyit, s a szélső 11-es góllal „büntetett”, (1-1). A Honvéd beszorította ellenfelét, de hiába rohamozott, mert egy szabadrúgást követően Steidl hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba. (2-1). Ezután Hartmann bíró percei következtek: akár egy vérbeli kártya játékos, úgy osztotta a sárga lapokat, majd kezezésért kiállította az előzőleg már megfeddett Garabát. A hajrá — elsősorban a remekül szlalomozó Kiss szólói jóvoltából — az Ú. Dózsáé volt, ám az utolsó percben Esterházy átadásából a most is gólérzékeny Kozma pontot mentett (2-2).

Gól: Kiss (24.p.), Bodonyi (48.p. 11-esből), Steidl (68.p.), Kozma (90.p.).