MTK-VM SK - Békéscsabai Előre Spartacus SC 1 : 1 16:30

2015.05.31, 23:57 (szerk.: 2021.10.02, 22:41)
    MTK-VM - Békéscsabai Előre Spartacus 1-1 (0-0)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Hungária körút, 1500 néző
    Vezette: Bognár István (Márton Sándor, Szilágyi Sándor)
    MTK-VM: Zsiborás Gábor - Hahn Árpád, Híres Gábor, Vadász Imre - Horváth Csaba (Talapa János 66. p.), Balog Tibor, Hannich Péter, Lőrincz Emil, Pölöskei Gábor - Cservenkai Donát (Balogh Gábor 62. p.), Jován Róbert Edző: Verebes József
    Békéscsaba: Gulyás István - Mracskó Mihály, Ottlakán Mihály, Fabulya György - Takó Ferenc, Belvon Attila, Pásztor József (Hegyi Gábor 62. p.), Csanálosi Miklós, Csató Sándor, Horváth László - Zsinka János (Kemenes Zoltán 87. p.) Edző: Vígh Tibor
    Gól: Takó 69. p. ; Balogh 88. p.
    Sárga lap: Híres 69. p. ; Jován 89. p.
    Szögletarány: 8:2 (7:0)

Az 6. percben Gulyás aláfutott egy labdának, ez Balogot meglepte és a kapu mellé fejelt.
    A 23. percben Csanálosi a félpályáról indult, lerázta védőit, majd betörve a 16-oson belülre 12 méterről megcélozta a kaput, de a labda Zsiborás melléről visszapattant elé. Az ismétlés a kapu mellé szállt.
    A 31. percben Jován átjátszotta Ottlakánt, majd a 10 méteres lövése a kapufáról pattant vissza a mezőnybe.
    A 35. percben Pölöskei előtt adódott lehetőség, de a jobb alsó sarokra tartó labdát Gulyás lábbal szögletre hárította.
    A szünet után Horváth került helyzetbe, ezt pedig Zsiborás tolta szögletre.
    A 69. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat. Híres elvesztette a labdát, amit Zsinka szerzett meg. A békéscsabai csatár megpróbálta kicselezni, de Híres szabálytalanul akadályozta. Ezért és az azt követő beszédért Híres sárga lapot kapott, a békéscsabaiak pedig szabadrúgáshoz jutottak. A labdát 20 méterre tették le Zsiborás kapujától, Takó futott neki, akinek nagy lövése a sorfalat érintve a bal alsó sarokba vágódott, 0-1.
    A 85. percben Hannich ugyan a hálóba rúgta a labdát szabadrúgásból, de Bognár játékvezető jelezte, hogy nem adott engedélyt annak elvégzésére.
    A 89. percben Hannich jobb oldalon a kaputól 25 méterre ívelt szabadrúgást Gulyás kapuja elé, a védők elaludtak, Balog emelkedett a legmagasabbra és 9 méterről a bal alsó sarokba bólintott, 1-1.
    Jován a középkezdésnél a játékvezetői figyelmeztetés ellenére ismét a kezdőkörbe lépett, amiért sárga lapot kapott.

Az első félidőben a békéscsabaiak csak azzal törődtek, hogy a hazaiak ne tudják föltörni védelmüket és ne tudjanak bejutni a 16-oson belülre. Minden labdát kivágtak, gyakran céltalanul. A fővárosiak viszont elég nagy mellénnyel jöttek ki a pályára, nem volt igazi átütő erő a rohamokban.
    A fordulás után a békéscsabaiak alaposan meglepték a kék-fehéreket, és sokáig úgy volt, ismét győztesen hagyják el a Hungária körúti pályát. Ekkor már többet is támadtak, az MTK-VM pedig elkeseredetten, olykor fejvesztetten támadott. Egy elmélázás kellett ahhoz, hogy az immár listavezető legalább egy pontot „hazamentsen”.
    Végül Csató pénteki kívánságát Takó teljesítette szombaton: egy ponttal tértek haza a lila-fehérek.
    Jó: Zsiborás, Balog, Hannich, Pölöskei. ill. Gulyás, Ottlakán, Fabulya, Takó, Pásztor.

Nyilatkozatok
    Verebes József: — Ez az a mérkőzés, amelyet a játékvezető kifejezetten elcsalt. Egyértelműen ellenünk fújt, s azt is megengedte, hogy a Békéscsaba időhúzással 20 perccel megrövidítse a találkozót.
    Vígh Tibor: — Megdolgoztunk az egy pontért. Kicsit elaludtunk az MTK-VM egyenlítő gólja előtt.

1. MTK-VM 22 14 4 4 34-14 46