Békéscsabai Előre Spartacus SC - Ferencvárosi TC 3 : 0 17:00

2015.06.03, 13:51 (szerk.: 2021.09.18, 22:57)
    Békéscsabai Előre Spartacus - Ferencváros 3-0 (1-0)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 15 ezer néző
    Vezette: Bognár István (Varga László, Kurmai Zoltán)
    Békéscsaba: Gulyás István - Mracskó Mihály, Ottlakán Mihály, Szenti Zoltán, Fabulya György - Takó Ferenc, Csató Sándor, Csanálosi Miklós, Horváth László (Belvon Attila 74. p.) - Zsinka János, Miklya Zoltán (Kemenes Zoltán 79. p.) Edző: Vígh Tibor
    Ferencváros: Józsa Miklós - Simon Tibor, Telek András, Limperger Zsolt, Keller József - Szeibert György, Vaszil Gyula, Dukon Béla (Bánki József 77. p.) - Nagy Zsolt (Kiss István 77. p.), Dzurják József, Fonnyadt Zsolt Edző: Rákosi Gyula
    Gól: Csató 32. p. ; Csató 71. p. ; Belvon 85. p
    Sárga lap: Limperger 57. p.
    Kiállítva: Keller 7. p.

Fabulyát a 175., Szentit a 100., Mracskót, Takót és Belvont 50. NB I-es mérkőzése alkalmából köszöntötték.
    A 3. percben Mracskó jobb oldali beadását Zsinka csúsztatta a jobb alsó sarok mellé.
    A 7. percben Kurmai partjelző rövid tanácskozásra hívta Bognár játékvezetőt, aki ezután kiállította Kellert. A vezető bíró a szünetben elmondta, hogy már nem volt Mracskónál a labda, amikor Keller ököllel hátba vágta a békéscsabai középpályást, ezért állította ki a ferencvárosi védőt.
    A 15. percben Nagy Zsolt a 11-es magasságában bal oldalról, szabadrúgásból a kapura emelt, de Gulyás hárított.
    Öt perccel később Takó 20 méteres lapos szabadrúgását hárította Józsa. Aztán megint Takó volt a főszereplő, amikor jobb oldalról beadott, ám a túloldalon álló Csató fölé fejelte a labdát.
    A 33. percben aztán már nem hibázott a békéscsabaiak középpályába. A labda Csanálositól indult a ferencvárosi térfél jobb oldaláról, ahonnan középre rúgta a pettyest. Takó sarokkal tovább tette Zsinka elé, de a hazaiak csatára észrevette, hogy a mögüle berobbanó Csató lendületben és jobb helyzetben van. Nem is tévedett, mert a középpályás futtából, 12 méterről a jobb felső sarokba bombázott. 1-0.
    A 42. percben Dukon 28 méteres szabadrúgása a bal kapufa tövénél hagyta el a játékteret.
    A lefújást megelőző másodpercekben pedig Csató távoli lövése szállt el a kapu bal felső sarkánál.

A szünet után, az 57. percben Limperger kapott sárga lapot, miután a félpályánál kiugró Zsinkát két kézzel lerántotta.
    A 64. percben kisebb csetepaté támadt a békéscsabai kapu előtt, amikor Gulyás és Dzurják összeütközött és a csabai kapuvédő a földre került.
    Két perccel később Horváth beadását Csató fejelte mellé.
    A túloldalon Limperger 18 méteres szabadrúgását Gulyás csak másodjára kaparintotta meg.
    A 71. percben növelte előnyét a hazai csapat, amikor Fabulya keresztbe ívelt a pályán. Csató, a csabaiak középpályása Vaszil és Limperger között kitűnően bújt ki és futtából óriási, védhetetlen gólt lőtt a léc alá, 2-0.
    A 74. percben Vaszil taszigálta a 16-oson belül Zsinkát, aki a földre huppant, de a játékvezető sípja néma maradt.
    A 85. percben ezúttal Zsinka lőtt keresztbe, a csereként beállt és jól kiugró Belvon - miként negyedórával előtte Csató - futtából lőtte ki a ferencvárosi kaput, 3-0. kép
    Fabulya (4-es) örömmel öleli Csatót, aki kétszer is bevette Józsa kapuját. Mit bevette, óriási, ritkán látható bombagólt lőtt. És érkeznek a további gratulálók: Csanálosi, Horváth - elmenőben Miklya. (Fotó: Fazekas Ferenc)

Nagy várakozás előzte meg a mérkőzést. Megerősített rendezői gárda fogadta a két csapat szurkolóit.
    Nem látszott elfogultság egyik csapaton sem, az első perctől kezdve gyors játék alakult ki, ám a ferencvárosiakat megzavarta, hogy már a 7. percben tíz főre olvadt csapatuk. Ezt kihasználva a békéscsabaiak egyre inkább mezőnyfölénybe kerültek, s Csató szép góljával megszerezték a vezetést is.
    A fordulás után továbbra is fölényben játszott a hazai csapat, s olykor csak a ferencvárosi térfélen pattogott a labda. A kegyelemdöfést Csató második, ritkán látható, ragyogó gólja adta meg, s az i betűre a pontot Belvon tette föl.
    Valószínű, kevesen gondolták, hogy ezen a szombat délutánon ilyen fölényes győzelmet arat a hazai csapat, de mindenképp megérdemelték a három pontot, hiszen nemcsak lelkesedésben, hanem játékban is fölülmúlták ellenfelüket.
    Jó: Csató (a mezőny legjobbja), Fabulya, Takó, Mracskó, ill. Limperger.