Békéscsabai Előre FC - EMDSZ-Soproni LC 1 : 1 14:30

2017.01.31, 13:23 (szerk.: 2021.06.11, 19:26)
    Békéscsabai Előre FC - EMDSZ Soproni LC 1-1 (1-1)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 10 ezer néző
    V.: Kurmai (Bognár, Zvolenszky)
    Békéscsaba: Baji 0 — Usmajev 5 — Szenti 5, Zahorán 5 — Mracskó 6, Fodor 5, Csató J. 4, Csató S. 6, Kasik 6 — Szarvas 4, Kulcsár 5. Edző: Pásztor József
    Sopron: Milchram 6 — Németh 7 — Kucselata 6, Kovács T. 6 — Ignácz 6, Chiratcu 6, Nagy J. 6, Majoros 5, Árpási 5 — Ördög 5, Korsós 5. Edző: Csernai Pál
    Csere: Ördög helyett Horváth B. (-) a 62., Szarvas h. Kiss J. (-) a 64., Kasik h. Horváth L. (-) a 74. percben.
    Gólszerző: Csató S. a 18., Nagy J. a 41. percben.
    Sárga lap: Usmajev (Chiratcu felvágásáért) a 28., Ignácz (Zahorán lerántásáért) az 57., Németh (Horváth L. buktatásáért) a 81. percben.
    Szögletarány: 8:5 (1:3)

A Békéscsabából műtét után két játékos nem lehetett ott a pályán: Kovács Tibor és Dávid Zsolt.

A 7. percben Kucselata vállalkozott elsőnek lövésre, ám a bal kapufa mellé durrantott.
    Öt perccel később Kasik bal oldali beívelését a védők kifejelték Mracskó elé, aki kapásból fölé lőtt.
    A 18. percben Szenti jobbról, a szögletzászló közeléből élesen belőtt egy labdát, a túlsó ötös sarkán Csató S. emelkedett legmagasabbra, és a kapu bal oldalába fejelt, 1-0.kép
    Milchram kapus megütközve néz vissza, bizony ez a Csató Sándor-féle fejes a hálóban kötött ki. Szarvas pedig mintha csak segíteni akarna kihalászni a labdát a kapu sarkából. (Fotók: Such Tamás)

A 23. percben Szarvas balról egy szabadrúgást lőtt be a rövidsarokra. Szenti centiméterekkel fejelt a jobb kapufa mellé.
    A túloldalon Chiratcu szabadrúgása szállt fölé.
    A 34. percben egy kavarodás végén Fodor fejelt kapura, Milchram már verve volt, ám a gólvonalon álló Kovács T. magasra felugorva kifejelte a léc alá tartó labdát.
    A 40. percben Kasik közelről a kapus ölébe fejelt.
    A 41. percben Ördög cselezett a békéscsabai térfél bal oldalán, remekül látta meg, hogy Nagy Jenő beindul, ügyesen elétolta a labdát, a középpályás még néhány lépést tett a kapu felé, s noha kissé balra kisodródott, 7 méterről a vetődő Baji alatt a kapu közepébe gurított, 1-1.

Szünet után a 48. percben Kasik jobb oldali szögletét a rövidsarkon álló Szenti föléfejelte.
    Két perccel később Chiratcu jobb oldali beadását Korsós fejelte kapura, Baji a léc alól szögletre tolta a labdát.
    A 63. percben Mracskó-Fodor-Mracskó akció végén az utóbbi lőtt kapura az ötös jobb sarkáról, ám a labda Milchramról szögletre vágódott.
    A túloldalon Chiratcu távoli szabadrúgása szállt mellé.
    Aztán Kiss J. két csel után jobbról jól lőtt be, Kulcsár azonban elhamarkodottan mellé lőtt.
    A 78. percben Árpási 26 méteres nagy lövését húzta le Baji a jobb felső sarok elől.
    Chiratcu Petru (sötét mezben), a soproniak irányítója számtalanszor hozta helyzetbe társait, másszor pedig ő veszélyeztette Baji kapuját. Felvételünkön Zahoránnal küzd a labdáért.

Laczó István, a Sopron elnöke a mérkőzés előtt úgy fogalmazott, hogy egy tisztes eredmény reményében érkeztek Békéscsabára. Ezt azzal toldotta meg: ha nincs két gól különbség a két csapat között a végelszámoláskor - már boldog lesz.
    Nos, ennek szellemében lépett pályára a Sopron. Jószerivel a saját 16-osukra tömörültek, s igyekeztek megszűrni a nagy rössel támadó békéscsabai akciókat. Csak szórványos kontrákra vállalkoztak, ám azok is a 16-os előtt elhaltak. Közben szorongatott a Békéscsaba, s egy szép akció végén hamar megszerezték a vezetést. Sőt, nem sokkal később növelhették volna előnyüket.
    Ekkor még senki sem sejtette, hogy az első játékrész finisében egy újabb - a kezdetben nem sok reménnyel kecsegtető - kontrából egyenlítenek a soproniak. Igaz, ehhez az is kellett, hogy a csabai védők elaludjanak. No meg az is, hogy a hazaiak egy kissé már úgy érezzék: itt már nem lehet baj...
    Ez a „nagymellényűség” rányomta bélyegét a békéscsabaiak második félidei játékára. Mind határozottabb lett a soproni védelem, Németh kitűnően irányította társait, s egyre biztosabban szűrték meg a halványuló hazai rohamokat. Ugyanakkor a vendégek kontrái gyakoribbá váltak, noha Bajinak továbbra sem akadt különösebb dolga.
    A finisben Pásztor kettős cserét hajtott végre, ám a vérátömlesztés sem segített csapatán, amelyre rá sem lehetett ismerni, legalábbis az egy héttel korábbi Vasas elleni teljesítmény alapján.
    A harcosan, jó felfogásban futballozó Sopron megérdemelten harcolta ki a döntetlent.

Edzői nyilatkozatok
    Pásztor József, a Békéscsaba edzője:
    — Nem tudtuk megismételni a Vasas elleni játékot. Többször is kihangsúlyoztam, hogy a Sopron ellen nagyon nehéz lesz kivívni a sikert, de úgy tűnik, néhány játékosnak ez nem használt.
    — Rengeteg hibával játszott a csapat és kimaradtak a ziccerek is.
    — Így igaz, de az is a mérkőzés krónikájához tartozik, hogy egy leventególlal egyenlített a Sopron.
    — Egy hét múlva a Ferencváros ellen lép pályára a csapat. Sikerül addig felrázni a játékosokat?
    — Minden meccs más és más. A következő is nagy feladat lesz, remélem addigra okul mindenki a mostani mérkőzésből.
    Csernai Pál, a Sopron edzője:
    — Számunkra minden egyes pont aranyat ér, ezért is örülünk a most kiharcolt 1—1-nek. Fegyelmezett játékunknak és a taktikai utasítások maradéktalan betartásának köszönheti a csapat, hogy megszereztünk egy pontot Békéscsabán.
    — Mely csapatrészekkel elégedett?
    — Mindegyikkel, hiszen minden játékos maximumot nyújtott. Az a mi fő erényünk, hogy egységes a csapatszemlélet.
    — Személy szerint kivel volt elégedett?
    — Nem szoktam soha senkit kiemelni, de ezen a mérkőzésen különösen nem tudnék, hiszen valamennyi játékos nagyon jó teljesítményt nyújtott.

4. Békéscsaba 17 8 6 3 31-21 30