Ferencvárosi TC - MTK Budapest 2 : 0 19:30

tippjáték
tippek
  1. 2 : 1 (1)

2020.12.04, 11:59 (szerk.: 2020.12.04, 12:05)
    Frimpi, Marci, Aissa, Isael és Boli kifjezetten jól focizott. Amit viszont Blazic művel hetek óta, érthetetlen. Nincs egymás után két jó passza... Mindegy, mostmár ezt a pár meccset húzzuk ki ezzel a formával, aztán remélem kipiheni...

Nekem Laidouni játéka tetszett legjobban.Az első perctől a lefújásig hajtott,küzdött és nagyon hasznos volt.

Bevallom bealudtam a szünetben. Egyszer felriadtam arra, hogy Hajdú B. kiabál, hogy \"Gól! Baturina!\". Gondoltam, úgy is csak álmodom, akkor alszom tovább. Erre látom 2:0-ra nyertünk. Tényleg Roko lőtte?

Mire bemelegedtünk az MTK elfáradt.
    Gratula!
    ROLI NE ADD FEL!

Azért jó volt látni, erőnlétileg mennyivel az Mtk előtt járunk. És az mtk a legjobb formában lévő magyar csapat, rajtunk kívül.

Nyilván tartalékoltunk, nyilván próbálgattuk a szerdai taktikát, nyilván áldozatul esett ma az elvárt játék egyes periódusokban. Ettől függetlenül hiányérzetem marad...

Fizikálisan kiütközött a különbség a végére, ha 20 percig tart még a meccs, sima 4-5 gólos győzelem. De így sem vagyok elégedetlen.

Bravó, Fiúk!
    Az elején nagyon pontatlanok voltunk, de akkor is sikerült egymás hibáját kijavítani. Aztán csak helyre állt a rend.

Isa kapufája bemehetett volna. Vagy az ismétlés.

Roli hosszú idő után visszatért. Komoly kis sérülése volt. A többiről hagyj ne mondjak semmit. A lényeg: Rolikám, dolgozz és meg lesz a lehetőséged.

Mi bízzunk benned!

Sokat bizonytalankodunk hátul, főleg az első félidőben amikor az mtk-ban volt még szufla. Behúztuk, szép volt! Hajrá Roli! Hajrá Fradi!

Toki egy az egyben lemásolta a Djurgarden elleni gólját....

Enervált játékkal vertük az MTK komplett cserecsapatát

Laiduni nagyon brutál.. Örülök hogy Frimpi is beköszönt a kezdő középhátvéd poziért. Én Blazicsot pihentetném Tökivel együtt, Mák-ot megnézném kezdőnek.

Sigérre meg Zubkovra ráfért a pihenés. Vécseit megnéztem volna én is. Dvali lehet még Soma is nyílván szerdán kezdő lesz.

Látszott a csapaton, hogy a figyelmük nincs topon, de szerencsére így is viszonylag simán hozták a kötelezőt.

Haratin még a megszokottnál is körülményesebb volt, szinte rossz volt nézni.

Sima izgalommentes győzelem két BL mérkőzés között,Frimpong és Laidonui nagyszerű játékával,Tocmak laza bokamozdulatos góljával és Baturina helyzet kihasználásával.

Nekem egyébként az első gólnál az a bizonyos Újpest elleni meccs jutott eszembe,amikor Leonardo a végén megindult,aztán szerencsétlen újpesti védő elcsúszott ijedtében,és a brazil simán kapura vihette,és be is lőtte a győztes gólt.Ha jól emlékszem,hosszú idő után ez volt az első győzelmünk Mordorban.És ez volt Doll első derbije.

Számomra nagyon szimpatikus az, amit az MTK játszik, ellenünk sem vallottak szégyent! Igazi örökrangadó érzésem volt az egész meccsen! Mind a két csapatot dicséret illeti!

Tisztelettel beszélnenk rólunk, próbálnak focizni és még agyon sem akarnak rúgni senkit.
    Furcsa itthon, de megbecsülendő.

Az 54:15 tiszta játékidejű találkozón 57%-ban birtokoltuk a labdát, sokkal pontosabban passzoltunk a rossz állapotban lévő gyepen (84.6% – 77.1%. Kétszer annyit szabálytalankodott ellenünk az MTK, mi pedig gyakorlatilag kétszer annyit lőttünk kapura. A párharcokban a szokottnál nagyobb a különbség.

Az InStat TOP5-ben csak fradista van: 1. Frimpong (330), 2. Tokmac (318), 3. Heister (281), Isael (279), Dibusz (276). Érdemes megjegyezni, hogy az InStat továbbra sem rangsorolja Laidounit egy kategóriában sem.

A meccsen 4-2-3-1-ben játszottunk, Haratin és Laidouni előtt az Isael, Tokmac, Uzuni, Boli támadósor játszott. A mieink 27+2 támadást vezettek, a vendégek 19+1-et, ez xG-ben 1.6-0.76 arányhoz, xcG-ben 1.47-0.47-hez vezetett – azt azonban meg kell jegyezni, hogy a Wyscout Tokmac gólját bár xcG-ben 0.75-re, xG-ben csak 0.04-re értékelte. A labdaszerzésekben (83-70), és a labdavesztésekben (81-94) is jobbak voltunk a vendégeknél, a térfelükön 28 labdát szereztünk (Laidouni egymaga hetet, Isael 4-et). Érdemes megjegyezni azonban, hogy az MTK majd minden lövése labdaeladás után következett (Heister 4, Isael 2, Botka, Haratin, Laidouni 1-1).

A mieink több paszt loptak (58-51), többször tisztáztak (17-12), mint a vendégek. Mindkét csapat jó volt a támadópárharcokban (54% és 47.7%), ebből következően a védekezőpárharcokban mi is a szokásosnál gyengébbek voltunk, a 17 fejpárbajból 11-et azonban megnyertünk.

A meccstempónk átlagos volt (egész pontosabban 0.06-tal haladta meg azt), 16.92. A hosszú passzok aránya enyhén több volt az átlagnál (11.1%), míg a PPDA az átlagosnál sokkal jobb volt (7.71, az átlag 10.98).

Dibusznak 2 lövést kellett védenie (0.47 xcG) és 2-szer kijönnie. 29 passzából 28 pontos volt, 24-szer adtuk haza a labdát neki.

Botka 83 akciójának 63%-a volt sikeres, 1 gólszerzési kisérlete volt (0.07 xG). 86%-kal passzolt, 19 párharcból 9-et nyert meg. 7 labdát vesztett, 7-et szerzett, 6 passzt lopott. 2-szer tisztázott és 1 lövést készített elő (0.28 xA).

Blazic 86 percet játszott, 91 akciójának 77%-a sikeres volt. 81%-kal passzolt, 16 hosszú labdájának 63%-a sikeres volt. 7 párharcból 5-öt nyert, 6 labdát vesztett, 8-at szerzett, 4 passzt lopott.

Frimpong 96 akciójának 83%-a volt sikeres, 90%-kal passzolt, 12 hosszú labdájából 8 volt jó. 18 párharcból 15-t (!) nyert. 8 labdát vesztett, 21-et szerzett (!), 14 paszt lopott (!), 5-ször tisztázott.

Heister 69 akciójának 52% volt sikeres. 70%-kal passzolt, 17 párharcból 5-öt nyert, 13 labdát vesztett, 5-öt szerzett vissza, 3 passzt lopott. 1 gólpasszt adott (0.11 xA).

Haratin 98 akciójának 73%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.07 xG). 86%-kal passzolt, 10 hosszú labdájának fele volt pontos. 18 párharcból 9-et nyert, 4 labdát vesztett, 11-et szerzett vissza, 5 passzt lopott. 2-szer tisztázott.

Laidouni 124 (!) akciójának 68%-a sikeres volt, 1 lövést eresztett el (0.1 xG). 92%-kal passzolt, 40 (!) párharcából 21-et nyert meg. 9 labdát vesztett, 16-ot szerzett vissza (7-et az ellenfél térfelén), 8 passzt lopott. 3-szor tisztázott, 1 lövést készített elő.

Isael 81 percet kapott, 82 akciójának 40%-a volt sikeres. 3 lövése volt (0.75 xG). 74%-kal passzolt, 24 párharcból 11-et nyert, 7 passzt lopott (!). 2 lövést készített elő (0.11 xA).

Tokmac 74 percet volt a pályán. 55 akciójának 56%-a volt sikeres, 2 lövésből (0.04 xG) 1 gólja volt. 77%-kal passzolt, 16 párharcból 9-et nyert meg. 4 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.04 xA).

Uzuni 74 perc alatt 48 akcióban vett részt, ezek 38%-a volt sikeres. 3 lövése volt (0.11 xG). 67%-kal passzolt, 15 párharcból 6-ot nyert. 3 lövést készített elő (0.73 xA).

Boli 74 percet kapott, 62 akciójának 45%-a volt sikeres. 4 lövése volt (0.36 xG). 64%-kal passzolt, 19 párharcból 10-et nyert meg. 1 lövést készített elő (0.02 cA).

Baturina 18 perc alatt 17 akcióban vett részt, ezek 47%-a volt sikeres, 1 lövése gól lett (0.11 xG). Mind az 5 passza pontos volt, 5 párharcból 2-t nyert meg. 1 lövést készített elő (0.07 xA).

Mak is 18 percet kapott, 18 akciójának 72%-a sikeres volt, 11 passzából 10, 4 párharcából 3 volt jó.

Skvarka szintén 18 percet kapott, 26 akciójának 62%-a sikeres volt. 86%-kal passzolt, 7 párharcból 3-at nyert meg, 2 labdát vesztett, 2-t szerzett, 1 passzt lopott.

Varga 11 percet kapott, 16 akciójának fele volt sikeres. 9 passzából 6 volt jó, 1 párharcát megnyerte, 2 passzt lopott.

Kovacevic 6 perc alatt 4-szer passzolt, mindannyiszor pontosan.