Nyírség-Spartacus FC - Dunaferr SE 3 : 1 17:00

1. avatar: fgymat
    2018.09.15, 16:12
    Az MTI tévedett:
    Az újvárosiak támadásait kétszer is a nyíregyházi lescsapda állította meg, de az újvárosiak elszántan küzdöttek az egyenlítésért. Ezt el is érték. A találat érdekessége az volt, hogy a gólszerző Tököli cseréje, Cseke már ott toporgott az oldalvonalnál, és a gólöröm után fel is váltotta a vendégek tízesét.

Nemzeti Sport
    1999.06.17

2018.09.15, 13:32
    Mind a futbalmanach, mind az MTI azt írja, hogy Tökölit lecserélték a 67. percben, viszont az MTI ezt írja:
    82. perc: Tököli 14 m-es kapáslövése alig suhant el a jobb kapufa mellett.

3. avatar: magyarfutball.hu
    2018.09.15, 13:31
    Nyíregyháza, 1999. június 16., szerda (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 34. fordulójában:

Nyírség-Spartacus FC - Dunaferr SE 3-1 (1-0)

Nyíregyháza, 3000 néző, V: Bukovics
    gólszerzők: Szatke (45.), Nagy S. (79.), Kiss Gy. (88.), illetve Tököli (67.)
    sárga lap: Kondora (26.), Kiss Gy. (85.), illetve Popovics (32.), Ja:kl (54.), Rósa (79.), Dudás (88.)
    csere: Kirchmayer helyett Göncz (52.), Novák helyett Szécsi (75.), Kondora helyett László (75.), illetve Tököli helyett Cseke (67.)

Nyíregyháza:
    Celeszki - Ács, Szatke, Nagy S., Kiss Gy. - Novák, Karkusz, Kondora, Szabó A. - Baranyi, Kirchmayer

Dunaújváros:
    Bita - Éger, Dudás, Salamon - Popovics, Ja:kl, Jeremejev, Rósa H., Kóczián - Zavadszky, Tököli

21. perc: Baranyi vezetgette a labdát, 20 m-ről lőtt, igencsak mellé.
    25. perc: Baranyi balról adott középre, Kirchmayer 10 m-ről mellé fejelt.
    29. perc: Egy szabadrúgás-legurítás után Szabó A. 18 m-ről lőtt alig a kapu mellé.
    30. perc: Kirchmayer lesről indult, így hiába emelt a kapuba, Bukovics nem ítélt gólt.
    39. perc: Kiss Gy. a jobb szélről lőtte be a labdát, amely Égerről majdnem a saját kapujába pattant.
    45. perc: Kirchmayer jobbról 22 m-ről lőtt kapura egy szabadrúgást, a labda Bitáról kipattant, Szatke pedig két lépésről a kapu közepébe lőtt (1-0).
    51. perc: Zavadszky adott középre, Tököli 10 m-ről lőtt, ám Celeszki védett.
    67. perc: Kóczián balról ívelt középre, Tököli lefordult és 10 m-ről lőtt, Celeszki ugyan bele tudott ütni a labdába, ám az a hálóba hullott (1-1).
    79. perc: Szabó A.ívelt jobbról be egy szabadrúgást, Nagy S. emelkedett a legmagasabbra és 5 m-ről bólintott a hálóba (2-1).
    88. perc: Egy hazai akció végén a bizonytalankodó védők között Kiss Gy. 2 m-ről lőtt a kapuba (3-1).

A jó hajrázó hazai csapat megérdemelten győzött.