Dunaferr SE - Nyírség-Spartacus FC 3 : 0 17:00

Dunaújváros, 2000. augusztus 27., vasárnap (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 6. forduló, A-csoport:

gólszerzők: Bagoly (21.), Zavadszky (61.), Mozgovoj (81.)
    sárga lap: Szakos (55.), Nagy T., (62.), illetve Csernijenko (26.), Kondora (29.), Nagy S. (47.)

Dunaferr:
    Bita - Szakos (Nikolov, 65.), Éger, Pomper, Kóczián - Zavadszky, Bagoly, Lengyel, Nagy T. - Orosz (Mozgovoj, 69.), Tököli

Nyírség:
    Celeszki - Ács, Szatke, Dican, Nagy S. - Turóczi, Lilik (Károlyi, 65.), Kondora (Bessenyei, 75.), Karkusz - Csernijenko, Kulcsár (Fülöp, a szünetben)

21. perc: Tököli végzett el szögletet, Kócziánhoz gurított, a visszakapott labdát hosszan ívelte középre, Orosz fejese még elakadt egy védőben, de Bagoly 5 méterről a hálóba kotorta a labdát (1-0).
    61. perc: Nagy T. indította Lengyelt a bal oldalon, a csapatkapitány pontos beadását Zavadszky 7 méterről fejelte a kapuba (2-0).
    81. perc: Lengyel estében kapura lőtt, Nagy Sándorról Tökölihez pattant a labda, ő Mozgovojev elé tálalt, az ukrán légiós 10 méterről a hálóba bombázott (3-0).

A sérülésektől és eltiltástól tizedelt Dunaferr összeállítása alaposan megváltozott a korábbiakhoz képest, több, eddig kevés szerephez jutó játékos kapott lehetőséget, ennek ellenére fáradtnak tűnt az együttes. A második félidőben egy fokozattal magasabbra kapcsolt a hazai gárda és biztosan gyűjtötte be a három pontot.