Nyírség-Spartacus FC - Dunaferr SE 2 : 5 14:30

2017.07.27, 15:01
    Nyíregyháza, 2000. október 21., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 13. forduló, A-csoport:

Nyírség-Spartacus - Dunaferr 2-4 (1-0)
    Nyíregyháza, 2000 néző, V: Bukovics
    gólszerzők: Fülöp (44.), Kulcsár (58.-11-esből), illetve Orosz (54.), Rósa (55.), Zavadszky (63.), Tököli (81.)
    sárga lap: Fülöp (47.), illetve Molnár (13.), Pomper (21.), Szakos (73.)

Nyírség-Spartacus:
    Celeszki - Szatke, Balogh I, Lilik - Turóczi, Kondora (Gerliczki, 76.), Dican (Bessenyei, 55.), Nagy S. - Fülöp, Kulcsár, Novák (Károlyi, 63.)

Dunaferr:
    Rabóczki - Molnár (Nagy T., 88.), Salamon, Pomper, Kóczián (Szakos, a szünetben) - Zavadszky, Bagoly, Lengyel (Mozgovoj, 67.), Rósa - Tököli, Orosz

44. perc: Dican passzolt a jobbösszekötő helyén tanyázó Fülöp elé, aki 15 m-ről kilőtte a hosszú alsó sarkot (1-0).
    54. perc: Szakos tört előre, jobbra passzolt, Lengyel beadását Orosz estében, sarokkal továbbította 6 m-ről a jobb sarokba (1-1).
    55. perc: Egy dunaújvárosi akció végén Rósa 20 m-ről lőtt a bal alsó sarokba (1-2).
    58. perc: Fülöpöt Molnár vágta fel a 16-oson belül, a büntetőt Kulcsár a jobbra mozduló Rabóczki mellett a bal alsó sarokba gurította (2-2).
    68. perc: Az üresen maradt Orosz jobbról középre gurított, Lilik lyukat rúgott, Zavadszky 12 m-ről nem hibázott (2-3).
    81. perc: Gyors dunaújvárosi akció végén Tököli lépett ki és 14 m-ről talált a hálóba (2-4).

A nyíregyháziaknak a számukra sorsdöntő mérkőzésen nem sikerült a bravúr, a vereséggel a hazaiak kiestek az élvonalból.