Budapesti VSC-Zugló FC - Győri ETO FC 2 : 1 14:30

2019.01.17, 11:45
    Budapest, 1999. március 13. szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 20. fordulójában:

BVSC-Zugló FC - Győri ETO FC 2-1 (0-0)
    Szőnyi út, 1000 néző, V: Hanyecz

gólszerzők: Rósa B. (68.), Détári (74.), illetve Balla (63.)
    kiállítva: Füzi K. (89.)
    sárga lap: Füzi K. (30., 89.), Anghel (77.), illetve Salagean (46.), Korsós Gy. (77.)

BVSC:
    Koszta - Bérczy - Szakos, Bondarenko - Rósa D., Forrai (Polonkai, 70.), Détári, Füzi K., Usvat - Aubel (Csillag, 91.), Potemkin (Anghel, a szünetben)

Győr:
    Baji - Lakos - Korsós Gy., Stark - Bognár (Böjte, 79.), Csiszár, Somogyi, Salagean - Baumgartner, Lazar (Balla, 62.), Szarvas (Vayer, 62.)

18. perc: Füzi K. egy szöglet után lőtt 25 m-ről kapura, Baji vetődve védte a bal alsó sarok felé tartó labdát.
    34. perc: Somogyi 20 m-es szabadrúgását ütötte ki a bal felső sarok elől Koszta.
    50. perc: Lazar jobb oldali beadását követően Baumgartner látványos mozdulattal, a levegőben úszva lőtt fölé.
    53. perc: Usvat baloldali szabadrúgását Détári fejelte kapura, Baji csak másodszorra kaparintotta meg a labdát.
    63. perc: Somogyi jobbról szögletet ívelt be, a csereként másodpercekkel korábban beállt Balláról elfeledkeztek a hazai védők és a győri csatár közelről, első labdaérintésből a léc alá lőtt (0-1).
    68. perc: Anghel beadását Baji könnyedén szerezte meg. A győri kapus viszont elejtette a labdát, Rósa D. közbeugrott és az üres kapuba lőtt (1-1).
    74. perc: Anghel ugratta ki Détárit, aki a kivetődő Baji mellett higgadtan gurított a bal alsó sarokba (2-1).
    76. perc: Polonkai 25 m-es erős lövését a léc alól ütötte ki a vendégek kapusa.
    89. perc: Füzi K. a félpályánál feleslegesen szabálytalankodott, megkapta második sárga lapját és így a kiállítás sorsára jutott.

A Győr a vezető gól után érthetetlenül visszavett az iramból, majd Baji kapus óriási hibájából egyenlítő gólhoz juttatta a BVSC-t. A hazai csapat az utolsó félórában nyújtott játékával rászolgált a három pontra.