Ferencvárosi TC - Vác-Zollner FC 3 : 2 17:00

2020.12.29, 13:48
    Budapest, 1998. április 4., szombat (MTI) - Labdarúgó NB I., 24. forduló:

Ferencváros - Vác-Zollner FC 3-2 (2-0)
    Üllői út, 9000 néző (javított nézőszám), V: Ábrahám

gólszerzők: Horváth F. (15., 63. - 11-esből), Nicsenko (20.), illetve Rob (71.), Lévai (74.)
    sárga lap: Milovanovics (12.), Jagodics (84.), Horváth (90.) illetve Lévai (47.), Strasser (85.)
    csere: Albert helyett Schultz (60.), Nicsenko helyett Potemkin (75.), Zavadszky helyett Vámosi (83.), illetve Nyikos helyett Sipeki (a szünetben), Horváth P. helyett Rob (a szünetben)
    jók: Horváth, Miriuta, illetve Lévai, Vojtekovszki

Ferencváros:
    Hajdu - Dragóner - Milovanovics, Lipcsei - Zavadszky, Albert, Miriuta, Jagodics, Vincze - Horváth F., Nicsenko

Vác:
    Hámori - Strasser - Lévai, Boda - Vojtekovszki, Babos, Schwarcz, Vén, Nyikos - Andrássy, Horváth P.

A mérkőzés elején sok szögletet végzett el Miriuta, s az egyikből vezetést szerzett a Ferencváros. A 15. percben a román középpályás sarokrúgása után Horváth F.-hez került a labda, s a csatár 12 m-ről a felső léc alá lőtt (1-0). Öt perccel később újabb gólt ért el a hazai együttes: Miriuta ugratta ki Horváth F.-et, aki befutott a tizenhatoson belülre, majd önzetlenül Nicsenkóhoz passzolt, aki 3 m-ről a hálóba továbbította a labdát (2-0).

Az 59. percben Andrássy futott el a bal szélen, de a váci csatár lövését Hajdu könnyen védte. Nem sokkal később növelték előnyüket a zöld-fehérek. A 62. percben a csereként pályára lépett Schultz a büntetőterületen belül helyezkedő Miriutához ívelt, Schwarcz szabálytalankodott a középpályással, ezért Ábrahám játékezető 11-est ítélt. A büntetőből Horváth F. a kapu jobb oldalába lőtt (3-0). A 68. percben Schulcz egyedül tört kapura, Hámori azonban jól futott ki, így megakadályozta a ferencvárosi játékost a gólszerzésben.

A 71. percben szépített a Vác. Babos indította Robot, aki 8 m-ről a kapu közepébe helyezett (3-1). Három perc múlva ismét eredményes volt a vendégegyüttes. Vojtekovszki jobb oldali szabadrúgása után Lévai 6 m-ről a felső léc alá fejelt (3-2). A 80. percben Vojtekovszki végzett el szabadrúgást 20 m-ről, s kevéssel a kapu fölé lőtt.

A második félidő közepéig a ferencvárosiak játszottak fölényben, de aztán a váciak szorossá tették a mérkőzést.