Debreceni VSC-Epona - Budapesti VSC 1 : 4 14:30

2018.08.02, 11:02
    1996. október 12., szombat (tud) - Labdarúgó NB I., 10. forduló:

DVSC-Epona - BVSC 1-4 (0-3)

Debrecen, 7000 néző, V: Hanyecz
    gólszerzők: Sándor T. (71.), illetve Egressy (38.), Erős (39.), Bondarenko (42.) Bükszegi (76.)
    sárga lap: Vadicska (37), Madar (69.), illetve Fehér (28.), Bondarenko (47.)
    jók: Sándor Csaba, Böőr, illetve Bükszegi, Dárdai, Egressy, Bondarenko

DVSC-Epona:
    Téglási - Gojan - Vadicska, Sándor Cs., Frida (Bernát a szünetben) - Dombi, Böőr, Madar Cs., Madar T. - Sándor T., Ilea

BVSC:
    Végh - Dragóner - Bondarenko, Fehér, Farkas - Erős, Zováth, Dárdai, Füzi - Bükszegi, Egressy

Húsz percnyi álmos játék után alaposan felgyorsultak az események. Sándor Tamás öt méterről mellégurított, majd Végh bravúros védéssorozata következett. Szögletet húzott le, közeli lövést hárított, majd kétszer szabadrúgásból fölé öklözte a labdát. A DVSC nyomása után gyors jobboldali beadás végén a 38. percben Gojan aláfutott egy beadásnak, s Egressy közelből a hálóba bólintott (0-1.) Egy perc múlva Bükszegi perdítését Erős mintegy 10 méterről a bal kapufa mellett juttatta laposan a hálóba (0-2). A 42. percben baloldali szöglet után Bondarenko fejéről a lécre, onnan a hálóba vágódott a labda (0-3).

A második félidő hazai lehetőséggel kezdődött, de Ilea négy méterről Végh kapusba perdített. Baloldali támadás után Madar Csaba beadott és Sándor Tamás közelről laposan a hálóba gurított (1-3). Az egyik oldalon Ilea, a másik oldalon Egressy hagyott ki nagy lehetőséget. A 76. percben a jobb oldalon megiramodó Bükszegi kapta a labdát, és a kifutó Téglási mellett a hálóba lőtt (1-4).

A BVSC biztos védekezésből indított gyors támadásokat, és ezekből született négy perc alatt három gól. Az összteljesítmény alapján a vendégek megérdemelten győztek.