Debreceni VSC-Epona - Budapesti VSC-Zugló FC 3 : 1 16:30

2018.04.25, 17:49
    Debrecen, 1998. szeptember 8., szerda (tud.) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 1. fordulójából elhalasztott mérkőzésen:

DVSC-Epona - BVSC-Zugló FC 3-1 (0-0)
    Debrecen, 5000 néző, V: Puhl
    gólszerzők: Kiss Z. (51.), Ilea (70.), Böőr (83.), illetve Kiss I. (87.)
    sárga lap: Vadicska (60.), illetve Pomper (10.), Vincze (31.), Brovcsenko (32.)
    piros lap: Vincze (90.)
    csere: Bagoly helyett Böőr (21.), Stupar helyett Ilea (46.), Kiss Z. helyett Madar (71.), illetve Füzi helyett Polonkai (56.), Usvat helyet Kiss I. (59.), Anghel helyett Szaszovszky (77.)
    jók: Pető, Dombi, Szatmári, Böőr, Kiss Z., illetve Bondarenko, Vincze, Resko

A 19. percben Bagoly ugratta ki Dombit a kimozduló Koszta azonban résen volt és hárított.
    A 26. percben Dombi indította Stupart a jobb oldalon, akinek beívelését Csehi futtából kapura lőtte, Koszta szépen védett.
    A 38. percben Dombi vezette a 16-osra a labdát, majd lőtt, de a BVSC veterán kapusa ezúttal is helyén volt.
    Az első félidő végén jobb oldali beadás után Csehi 6 méterről lőtt, Koszta szögletre hárított.
    Az 51. percben Pető lőtte be balról a labdát, amely a vendégkaputól négy méterre egyedül találta Kiss Zoltánt, a csatárnak nem volt nehéz dolga belsővel a hálóba passzolni (1-0).
    A 70. percben Pomper és Bondarenko kíséretében Ilea indult el saját térfeléről, majd 18 méterről ballal kilőtte a jobb alsó sarkot (2-0).
    A 83. percben Csehi indult el a félpályáról két csel után jól továbbított Böőr elé, aki még Kosztát is kicselezte, majd a kapuba gurított (3-0).
    A 87. percben a lesre játszó hazai védők közül Polonkai lépett ki, lövése Feketéről Kiss István elé pattant, aki néhány lépésről a hálóba lőtte a labdát (3-1).

Egy hibától eltekintve a DVSC jobban játszott ellenfelénél, és magabiztosan győzte le a BVSC-t.