Budapesti VSC-Zugló FC - Debreceni VSC-Epona 0 : 1 16:30

2018.06.06, 19:13
    Budapest, 1999. február 28., vasárnap (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 18. fordulójában:

BVSC-Zugló FC - DVSC-Epona 0-1 (0-0)

Szőnyi út, 1000 néző, V: Juhos
    gólszerző: Ilea (63.)
    sárga lap: Vincze Z. (77.)

BVSC:
    Koszta - Pomper - Bérczy, Bondarenko - Rósa D. (Bajics, 66.), Polonkai (Forrai, 57.), Usvat, Vincze Z. - Aubel (Anghel, a szünetben), Détári, Potemkin

DVSC:
    Fekete - Bodnár, Gojan, Kovács N., Pető - Dombi, Vadicska, Bagoly (Siklósi, 84.), Szatmári - Böőr (Bernáth, 90.), Ilea (Baizát, 87.)

14. perc: Hazai szöglet után Détári 16 m-es lapos lövését Fekete védte.
    42. perc: Dombi futott el a jobb oldalon, beadása átszállt a hazai védők fölött, és a túloldalon érkező Szatmári 12 m-ről kapásból alig lőtt a bal kapufa mellé.
    62. perc: Szatmári lövésébe Ilea pörgetett bele, ám Koszta bravúrral a léc fölé tolta a labdát.
    63. perc: Ilea vezette rá a labdát Pomperre a 16-oson belül, aki finoman összekoccantotta a támadó lábát. Juhos játékvezető habozás nélkül büntetőt ítélt, amit Ilea a balra mozduló Koszta mellett a jobb sarokba gurított (0-1).
    67. perc: Dombi lépett ki a védők közül, ám 10 m-es lövését Koszta védte.
    88. perc: Pomper 7 m-ről alig lőtt mellé.
    90. perc: Dombi egyedül vezette kapura a labdát, ám Koszta ezúttal is hárított.

A valamivel jobban és taktikusabban játszó Debrecen megérdemelten szerezte meg a győzelmet a közepes színvonalú találkozón.