Ferencvárosi TC - Komlói Bányász SK 1 : 0 14:30

2017.10.20, 10:57 (szerk.: 2017.12.22, 17:02)
    Ferencváros—Komló 1:0 (1:0)
    Népstadion, 3000 néző Vezette: Szilvási

Ferencváros: Géczi — Vépi, Páncsics, Bálint, Megyesi —Juhász, Mucha — Szőke, Branikovits, Ebedli, Engelbrecht Edző: Csanádi Ferenc

Komló: Buús- Tallósi, Kovács, Makray, Tihanyi — Horváth, Tresch, Orsós — Bordács, Juhász, Bencsik Edző: Lantos Mihály.

Csere: Engelbrecht helyett Nyilasi (53. perc), Mucha helyett Tátrai (71. perc). Orsós helyett Pál (72. percben). '
    Góllövő: Szőke (15. perc).

Ferencvárosi támadások vezették be a mérkőzést és már a 2. percben Ebedli került jó helyzetbe, Makray azonban időben lépett közbe és szögletre szerelt, A 9. percben Szőke lövését védte Buús.. A komlóiak próbálkozásai három alkalommal is'lesen akadtak el. A 15. percben vezetéshez jutott a Ferencváros. A komlói védők a 16-os vonalán szabálytalankodtak Branikovits-csal szemben, a szabadrúgást Szőke a bal felső sarokba lőtte (1:0). A Ferencváros továbbra is fölényben maradt. Egy ellentámadás során a 22, percben Juhász elől szerelt szögletre Bálint, A 25, percben Mucha lőtt mellé, majd két perccel később Ebedli lövését ütötte szögletre Buús. Unalmas percek következtek, álmos játék folyt a pályán. A 32. percben Bencsik előtt nyílott qólszerzési lehetőség, Géczi azonban felszedte a szélső elől a labdát. A félidő hajrájára feljött a Komló. A 45. percben ismét Bencsik egyenlíthetett volna, de Horváth átadását 12 méterről a ferencvárosi kapusba lőtte, nagy helyzet volt!
    Szünet után az első esemény a 47. percben Szőke közeli lövése volt melyet Buús szögletre ütött, Kiegyenlített volt a játék. Az 58. percben Juhász lesről lőtt a hálóba. Egy perc múlva Tallósi kapott sárgalapos figyelmeztetést. A Komló valamivel többet kezdeményezett erekben a percekben, de a fölény nem vezetett eredményre. mert a Bányász csatárok feleslegesen körülményeskedtek. A 70. percben Bencsik lefutotta Megyesit, Géczi a 16-oson , kívül, szabálytalanul akadályozta a csatárt, a gólba tartó labdát Megyesi állította meg a kapu előtt. Az utolsó 15 percben nem volt különösebb említésre méltó esemény, mezőnyben folyt a játék. Pontszerzési lehetőséget sió- lasztott el o Komlói Bányász. Nem úgy indult o találkozó,
    hogy o Ferencváros csak 1:0-ro győz. A zöld-fehérek az első félórában fölényben voltak, több helyzetük maradt kihasználatlanul. A Komló 30 perc eltelte után javult fel és még az első félidőben Bencsik előtt kétszer felcsillant az egyenlítési lehetőség. A második félidőben a komlóiak továbbra is kezdeményeztek, de a csatárok sokat körülményeskedtek, és o zöld-fehér védők időbért közbeléptek. A Komló a második félidőben közel állt a döntetlenhez és csak rajtuk múlott, hogy nem csíptek el egy pontot a Ferencvárostól.

Jók: Páncsics, Bálint. Ebedli, Szőke, illetve Tallósi, Kovács, Tresch, Bencsik

Forrás: Dunántúli Napló, 1973-05-20